ADAM LEMKA dla TV-PELPLIN.PL

Z inicjatywy V-ce Dyrektor Zespołu Kształcenia Nr 1 w Pelplinie Justyny Badziąg odbył się Turniej Rekreacyjno-Sportowy dla Przedszkolaków 5-cio i 6-cio letnich. Pomysł "kupiła" Dyrekcja Przedszkola Nr 2 i tak na hali sportowej ZKiW Nr1 w Pelplinie rywalizowały po dwie grupy z Przedszkola Nr 2 i po cztery grupy z Przedszkola Nr 1 w dwóch kategoriach wiekowych. Do organizacji włączył się Urząd Miasta i Gminy, a stronę sportowo-rekreacyjną przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego ZKiW Nr1 w Pelplinie.

Dzieci startowały całymi swoimi grupami w bardzo prostych zabawach jak: "bieg z kilkoma piłkami", "sztafeta z przeplotem przez szarfę", "sadzenie ziemniaków", "bieg z jajkiem na patelni", czy celny rzut woreczkiem do koła itp. Dzieci biegały z wypiekami na twarzy i starały się swoje zadania wykonać jak najlepiej. Ala najbardziej przeżywały starty swoich "milusińskich" wychowawczynie, gorąco i żywiołowo ich dopingując.

Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że wśród 6-cio Latków zwyciężyła grupa "Stokrotek" z Przedszkola Nr1, przed grupą VI z Przedszkola Nr 2 (wychowawczyni P. Elżbieta), a na trzecim miejscu uplasowały się "Pszczółki" z Przedszkola Nr1. Wśród 5-cio Latków wygrały "Biedronki" przed "Żabkami" z Przedszkola Nr1, a trzecie miejsce zajęła grupa III z Przedszkola Nr 2 (wychowawczyni P. Asia). Słodkie nagrody i dyplomy wręczali w imieniu Burmistrza: Tomasz Czerwiński, Lucyna Bielińska oraz Justyna Badziąg - Dyrektorki ZKiW Nr 1.

Dzieci się świetnie bawiły i już powstał pomysł, żeby "Noworoczny Turniej" zorganizować dla wszystkich przedszkoli naszej Gminy.