Decka Pelplin pokonała na wyjeździe zespół Politechniki Gdańskiej 76-66. Już pierwsza kwarta potwierdziła, że spotkanie to będzie walką o każdy kawałek parkietu, a zawodnicy obydwu drużyn są doskonale przygotowani na ciężką fizyczną walkę. Pierwsza odsłona toczyła się punkt za punkt, dopiero w ostatnich minutach zespół z Gdańska wyszedł na 4 punktowe prowadzenie. Decka nie czekała jednak długo aby zniwelować stary, kwarta numer dwa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Bardzo dobrze funkcjonował szybki atak, dzięki czemu Decka zdobyła kilka łatwych punktów.

Drugą połowę pelplińscy koszykarze rozpoczęli od przestoju punktowego co pozwoliło przeciwnikom zniwelować straty. Na 7 minut do zakończenia kwarty numer trzy na tablicy widniał remis 41-41. Od tego momentu Decka systematycznie powiększała przewagę. Celne trójki Marcina Chudego oraz Wiktora Czyżewskiego, skuteczne kontrataki dały pelplinianom 15-punktową zaliczkę. Ostatnie dziesięć minut Decka rozegrała jak na lidera przystało, kontrolując spotkanie do ostatnich minut.

Decka Pelplin nadal zajmuje pierwsze miejsce w grupie A mając na koncie 16 zwycięstw oraz 1 porażkę. Kolejne spotkanie pelplinianie rozegrają na własnym parkiecie 01 lutego 2016 r. o godzinie 18.30 przeciwnikiem będą rezerwy ASSECO Gdynia.

DECKA PELPLIN - POLITECHNIKA GDAŃSKA 76-66 (18-22, 21-12, 23-13, 14-19)

DECKA - Chudy 14 (2), Dębski 13, Kowalczuk 12, Czyżewski 11 (1), Kamiński 10 (1), Sarzało 6 (13 asyst), Krzywdziński 5, Muntowski 3, Góralczyk 2.