Decka Pelplin może już się spokojnie przygotowywać pod kątem trzeciej rundy play off drugiej ligi mężczyzn. Pelplinianie w sobotnie po południe pokonali na wyjeździe ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego, eliminując tym samym  kolejną przeszkodę.

Decka po pierwszej, zaledwie, trzypunktowej wygranej, zdawała sobie sprawę, że na ciężkim terenie jakim jest Ostrów Wielkopolski, będzie musiała solidnie się namęczyć. Udowodniły to już  pierwsze minuty meczu, gdzie wynik oscylował przez całe 10 minut w okolicach remisu. Druga kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. To oni narzucili swój styl gry, przez co Decka miała duży problem ze zdobywaniem punktów. Szwankowała szczególnie skuteczność pelplińskiej drużyny, przez co Ostrowianie prowadzili po pierwszej połowie 37:27.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów za trzy punkty w wykonaniu zawodników Decki. Sygnał do ataku dał kapitan Bartosz Sarzało, natomiast minutę później przykład z niego wziął podkoszowy Decki Paweł Kowalczuk. Wprawdzie jeszcze na 4 minut przed zakończeniem kwarty numer trzy Decka przegrywała różnica 11 punktów, jednak kolejne minuty należały do przyjezdnych. Punkty Grzegorza Kamińskiego oraz Marcina Chudego pozwoliły pelplinianom wyjść na trzy punktowe prowadzenie.

W ostatniej odsłonie gospodarze wyraźnie opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Decki. Lepsza obrona oraz  skuteczność były kluczowe dla końcowego rezultatu. Ciężar gry wzięli na siebie Marcin Chudy oraz Bartosz Sarzało. Dwaj doświadczeni zawodnicy byli najskuteczniejsi tego po południa i poprowadzili swoją drużynę do kolejnej rundy fazy play off.

Kolejne spotkanie Decka rozegra 08.04.2017 o godzinie 15.00 na własnym parkiecie.

KS Stal Ostrów Wlkp. – Decka Pelplin 59:67 (22:18, 15:9, 9:22, 13:18)

DECKA : Sarzało 18 (2), Chudy 16 (2), Dębski 8 (1), Kamiński 8 (2), Kowalczuk 7 (1), Muntowski 6 (2), Krzywdziński 4, Reszka, Czyżewski