21 stycznia 2018 r. w pelplińskiej Katedrze odbył się Koncert Kolęd Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego „Nie było miejsca dla Ciebie”. Koncert odbył się przy współorganizacji ks. proboszcza Tadeusza Brzezińskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego oraz posłaTadeusza Cymańskiego.

20 stycznia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się IX Bal Sportowca. Organizatorzy wydarzenia: Pelplińskie Centrum Sportu, Miasto i Gmina Pelplin oraz Miejski Ośrodek Kultury.

14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Jak co roku na terenie gminy Pelplin odbyła się zbiórka do puszek. Datki łącznie zbierało 34 wolontariuszy.

     Od godziny 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyły się liczne licytacje i występy artystyczne (m.in. Zespół Kingston Kapitana oraz młodzi wokaliści z koła wokalnego MOK).

13 stycznia 2018 r. w pelplińskim Muzeum Diecezjalnym odbyło się uroczyste podpisanie projektu dotyczącego utworzenia Kociewskiego Centrum Kultury (KCK). Biskup pelpliński Ryszard Kasyna wraz z wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosławem Sellinem parafowali dokumenty, na podstawie których rozpoczną się prace modernizacyjne na terenie dawnego opactwa cysterskiego.

     Radości z utworzenia KCK nie kryje Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, który z ramienia Gminy także zaangażowany jest w realizację projektu. Wyremontowane zostaną 3 budynki, które obejmą nowe funkcje: Dom Sióstr, dawna Biblioteka Diecezjalna i Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej. Wszystkie wystawy i działania, będą realizowane według wymogów nowoczesnego podania i przekazu informacji. - zaznaczył Burmistrz Patryk Demski.

11 stycznia 2017 r. w pelplińskim Muzeum Diecezjalnym odbył się kolejny Koncert Czwartkowy. Podczas Koncertu Kolęd przed zebraną publicznością wystąpił Kwartet smyczkowy – „Vesper Quartet” oraz Kwartet wokalny – „Amoroso”.

Kolejny koncert już 8 lutego 2018 r.

Podczas kolejnego koncertu karnawałowego wystąpią:
- Lucyna Białas (sopran),
- Wojciech Sokolnicki (tenor),
- Hanna Lizinkiewicz (fortepian).

Wstęp wolny.