Powitanie Nowego Roku w Pelplinie.

W sobotę, 24 marca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, odbyło się spotkanie dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na wszystkich, którzy przybyli tego dnia czekał ciepły posiłek, świąteczne życzenia, miła świąteczna atmosfera, ale także upominek. Przed spotkaniem w MOK-u odprawiona została Msza Św.

     Zarówno Burmistrz Patryk Demski, jak i Proboszcz ks. Taduesz Brzeziński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, złożyli mieszkańcom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

14 marca 2018 roku o godzinie 11:00 w Bibliotece Diecezjalnej im. Biskupa Jana Bernarda Szlagi odbyła się konferencja "Strefa w każdej Gminie". Po wystąpieniach zebranych gości (m.in. Kazimierz Smoliński - poseł RP, Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski, Paweł Lulewicz - wiceprezes PSSE sp. z o.o.) zaprezentowano najważniejsze założenia ustawy o wspieraniu nowych inwestycji i możliwości otrzymania pomocy publicznej dla nowych projektów inwestycyjnych.

05 marca 2018 r. przybyli do Pelplina dyrektorzy muzeów diecezjalnych w Polsce, na czele z radą do spraw kultury działającą przy Episkopacie Polski. Z tej okazji otworzono wystawę listów dzieci Polskich, które pochodzą z lat 20-40. XX wieku. Kierowane były do polonii amerykańskiej za otrzymywaną wówaczas pomoc.

Wkrótce Jarmark Cysterski 2017 - organizatorzy serdecznie zapraszają Gości i Mieszkańców Pelplina - Spotkajmy się na Jarmarku!

djembed