ADAM LEMKA dla TV-PELPLIN.PL

Październik to miesiąc inauguracji przez Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki nowego sezonu rozgrywkowego 2012/20132 w koszykówce. Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" Pelplin zgłosił do rozgrywek 6 drużyn chłopców i 1 dziewcząt.

     Jako pierwsi zainaugurowali rozgrywki nasi brązowi medaliści Mistrzostw Polski U-14, podopieczni trenera Przemysława Bielińskiego. W tym sezonie będą mieli jednak trudne zadanie, gdyż rywalizować będą ze starszym rocznikiem w Kadetach -'97. Jest to bardzo wskazane ze względów szkoleniowych, gdyż gra z silniejszymi przeciwnikami przyniesie pozytywne efekty w przyszłym sezonie, w którym to rozgrywane będą Mistrzostwa Polski. Dodatkowy kłopot ma trener Bieliński, gdyż z powodów zdrowotnych z pierwszych meczy wyłączony jest najlepszy zawodnik, członek kadry wojewódzkiej, Kamil Górski. Pomimo tego w pierwszym meczu nasi koszykarze odnieśli wysokie zwycięstwo, wygrywając z drużyną "Meduza De La Salle" Gdańsk 123:69. Już od początku zarysowała się wyraźna przewaga zawodników UKS "Jedynka", którzy wygrali wszystkie kwarty (35:16, 35:20, 28:15, 25:18). Szczególnie szybkie kontry zaskakiwały gości. Punkty dla drużyny zdobyli: Julian German 30, Oskar Otta 20, Karol Kasprzak 15, Kamil Neubert 12, Paweł Guz 11, Paweł Muntowski 11, Mateusz Górski 8, Miłosz Rogaczewski 8, Aleksy Poklękowski 4, Michał Guz 4, Karol Poklękowski 0.

     Niestety w następnym meczu wyjazdowym z MTS "Basket" Kwidzyn nasi koszykarze ponieśli porażkę 97: 70. Pech nie opuszcza naszą drużynę, gdyż oprócz Kamila Górskiego nie grał chory Oskar Otta, a Kamil Neubert miał lekką kontuzję. Najwięcej punktów zdobyli: Julian German 26 i Karol Kasprzak 21.

     Druga nasza drużyna - podopieczni trenera Jacka Kaszowicza, występująca w kategorii Młodzicy '99, przegrała na wyjeździe z drużyną "Bat Sierakowice 69:81. Wyraźnie dało się odczuć brak Adriana Góralczyka, który zmienił barwy klubowe i przeszedł do "Trefla" Sopot. Najlepszymi zawodnikami UKS "Jedynka" byli Michał Guz - zdobywca 35 pkt. (Michał zrobił bardzo duże postępy) oraz Albert Doria-Dernałowicz - zdobywca 22 pkt.

     Trzecia drużyna rozgrywa mecze w kategorii Młodzicy - 2000. Podopieczni trenera Grzegorza Watkowskiego trafili do bardzo silnej grupy, w której wszystkie pozostałe drużyny w ubiegłym sezonie uplasowały się wyżej od naszych zawodników. Dlatego też nie można się dziwić, że pierwsze dwa mecze UKS "Jedynka" wysoko przegrała, na wyjeździe z MTS "Basket II" Kwidzyn 105:39 i u siebie z SKS Starogard Gdański 27:114. Na podkreślenie zasługuje Dobrzyński Adrian zdobywca 27 i 15 pkt. Trener ma nadzieję, że w drugiej części sezonu będzie lepiej.

     Pozostałe młodsze drużyny grać będą w "systemie turniejowym" i zainaugurują rozgrywki dopiero w lutym 2013 r. Do tej pory uczestniczyć będą jedynie w meczach towarzyskich i turniejach, z których pierwszy, dla rocznika 2001 i 2002 chłopców odbędzie się w Pelplinie już 1 grudnia 2012. Będzie to Mikołajkowy Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora ZKiW Nr 1 w Pelplinie.

ADAM LEMKA dla TV-PELPLIN.PL

Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" Pelplin zaprasza wszystkich chętnych chłopców w rocznikach od 2003 do 2001, którzy chcieliby grać w koszykówkę, na treningi do hali sportowej Zespołu Kształcenia i wychowania Nr 1 w Pelplinie ul. Sambora 5a. Pelplin stał się już znanym w Polsce ośrodkiem szkolenia młodych koszykarzy, którzy zajmują czołowe miejsca w naszym województwie i w Polsce.

 

Treningi dla rocznika 2003 odbywają się we wtorki godz. 13.40 - 15.10 oraz w czwartki godz. 15.30 - 17.00 pod okiem trenera Jarosława Rynasa.

Treningi dla rocznika 2002 odbywają się w poniedziałki godz. 13.30 - 15.00 pod okiem trenera Damiana Szmyta.

Treningi dla rocznika 2001 odbywają się w poniedziałki godz. 15.10 - 16.40, we wtorki godz. 7.00 - 7.45 oraz w czwartki godz. 15.10 - 16.40 pod okiem trenera Adama Lemka.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest dobry stan zdrowia, zgoda rodziców i chęć grania w koszykówkę. Po kilku latach treningu można pójść w ślady starszych kolegów z grupy U-14, którzy pod kierunkiem trenera Przemysława Bielińskiego zdobyli w czerwcu brązowy medal Mistrzostw Polski.

Można przeżyć wspaniałe przygody na obozach, meczach i turniejach w Polsce i za granicą!