Zlot motocyklowy - Kociewska Wiosna 2013.

21 kwietnia 2013 roku podczas pelplińskiej imprezy „Kociewska Wiosna” już piąty raz zostanie zainaugurowany sezon motocyklowy.

Jubileuszowa edycja wydarzenia, za którego organizację odpowiada Klub Moto-Kociewie z Pelplina, Gmina Pelplin i Miejski Ośrodek Kultury, rozpocznie się tradycyjnie na Przystani Króla Jana III Sobieskiego (czyli na półwyspie pomiędzy rzeką Wierzycą i kanałem). To właśnie tam, ze sceny przygrywać będą zespoły muzyczne (Dewastator, Cherries In Ski, BackUp oraz Underdub). Dla wszystkich wystawców (obok motocyklistów do Pelplina ponownie zjadą właściciele zabytkowych pojazdów czterokołowych), mieszkańców i przyjezdnych turystów przygotowane zostaną stoiska gastronomiczne. Po Mszy Św. o godz. 13.30 nastąpi poświęcenie motocyklistów i ich maszyn.


PATRONAT MEDIALNY:
TV-Pelplin


Uwaga:
W związku z organizacją imprezy, 21 kwietnia 2013, w godz. 9.00 – 17.00, zamknięty będzie odcinek ulicy od „małego” ronda do skrzyżowania ul. Starogardzkiej z Placem Wolności, czyli: ul. Mestwina, Plac Tumski, ul. Starogardzka.

 

Ubiegłoroczna relacja filmowa z Kociewskiej Wiosny:


Program „Kociewskiej wiosny 2013”:

10.30 Przywitanie i wprowadzenie

11.00 Koncert zespołu Dewastator

12.40 Koncert zespołu Cherries In Ski

13.30 Msza św. w katedrze i poświęcenie motocykli

ok. 14.45 Koncert zespołu BackUp

ok. 16.30 Koncert zespołu Underdub

ok. 17.30 Zakończenie imprezy


Ponadto organizatorzy przewidują: konkursy, prezentacje i plac zabaw dla dzieci! Dla motocyklistów przygotowywany jest pamiątkowy znaczek.

 

comments