29 sierpnia 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się II. Edycja Festiwalu Młodzi Górą! Na scenie zagrali m.in.: Dead Easy, Peron 3, Deficyt oraz zespoły konkursowe: R.O.E.S, HOLD, SUMP, Parabellum.

27 sierpnia 2013 r. w Sali Obrad Rady Powiatu Tczewskiego odbyła się XXXVII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego.

Festiwal Młodzi Górą to kolejna impreza na festiwalowej mapie Polski. I. Edycja odbyła się 1 lutego 2013r. w Pelplinie i spotkała się z pozytywnym odbiorem, dlatego idąc za ciosem już wkrótce odbędzie się II. Edycja Festiwalu.

     Głównym celem i założeniem tej imprezy jest danie szansy młodym zespołom zaprezentowania się na scenie, jednak zapraszane są również  zespoły, które mają już większe doświadczenie i chcą razem z innymi podnieść palec w górę na znak, że młodzież w naszym kraju potrafi robić wielkie rzeczy.

     Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że ta impreza na przestrzeni lat rozrośnie się do potężnego wydarzenia, które cyklicznie będzie organizowane w Pelplinie.

     29 sierpnia 2013 r. odbędzie się II. Edycja Festiwalu Młodzi Górą! Zagrają zespoły: Dead Easy, Peron 3, Deficyt oraz zespoły konkursowe:  R.O.E.S, HOLD, SUMP, Parabellum.

Zapraszamy Was do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie na godz. 16:00!

dla TV-Pelplin Mikołaj Gajda

24 sierpnia 2013 r. przy Przystani Jana III Sobieskiego w Pelplinie odbyło się zakończenie wakacji dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Pelplin. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury.

13 września 2013 r. (piątek), w Powiatowym Centrum Sportu przy ul. Królowej Marysieńki 10 w Tczewie, odbędzie się konferencja z udziałem naukowców, działaczy sportowych oraz olimpijczyków województwa pomorskiego, pn. „Sport tczewski wczoraj, dzisiaj i w przyszłości”. Pomysłodawcą organizacji konferencji jest radny Powiatu Tczewskiego – pan Andrzej Semborowski.

PROGRAM:
18:00 – Powitanie gości i otwarcie konferencji
18:10 – Wprowadzenie – „Kultura fizyczna i sport w życiu człowieka”
18:15 – Sport tczewski we wspomnieniach
18:25 – Dzień dzisiejszy tczewskiego sportu
18:30 – Wizja sportu tczewskiego w przyszłości
18:40 – Dyskusja
19:10 – zakończenie konferencji

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają wszystkich działaczy sportowych oraz przedstawicieli stowarzyszeń i klubów sportowych.