Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, jako główny organizator,  zaprasza wszystkich na II Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły na dystansie 21,097 km – półmaraton, który odbędzie się 27.10.2013 roku na trasie Małe Walichnowy – Tczew start godzina 11.00.

    Trasa swój początek będzie mieć w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach i przez Międzyłęż, Rybaki, Gorzędziej i Bałdowo dotrze do Tczewa. Meta zlokalizowana zostanie na dziedzińcu Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

    Planuje się udział około 300-400 osób z całego kraju (ilość uczestników ograniczona). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary, natomiast zwycięzcy w kategorii generalnej nagrody pieniężne w wysokości 800, 600 i 400 zł w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Organizator przewidział również rozlosowanie około 50 nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg.

    Patronem honorowym imprezy został Starosta Tczewski oraz Prezydent Miasta Tczewa. Mecenasem biegu jest Arkadiusz Gardzielewski – maratończyk urodzony w Tczewie, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz wielokrotny reprezentant Polski. Trzykrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

    Zapisy oraz regulamin biegu dostępne są na www.pcs.tczew.pl oraz www.biegajacy.tczew.pl.

    Serdecznie zapraszamy.

Ze sportowym pozdrowieniem,

organizator

Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

comments