Już w najbliższym tygodniu – uczniowie pelplińskich szkół, a w sobotę 14.12.2013r. mieszkańcy Pelplina, będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International  a przeprowadzany  przez grupę młodzieży z Programu OKG Równać Szanse 2013 realizowanego przez Fundację Jedynka Dzieciom z ZKiW nr 1 w Pelplinie.

    Społeczność Romów rumuńskich z Wrocławia, ofiary tajnych więzień CIA w Polsce, trójka więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeur Mejri z Tunezji, który został skazany za komentarze na Facebooku oraz Miriam Lopez, która próbuje dochodzić sprawiedliwości w Meksyku, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas zbliżającego się Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

    Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz czternasty – tym razem 14-15 grudnia. W czasie Maratonu przez 24 godziny powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

    "Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne" - mówi Marzenna Modrzejewska, koordynatorka Maratonu Pisania Listów w Pelplinie.

    Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 350 miejsc w całej Polsce i w około 60 krajach na całym świecie. W Pelplinie będziemy pisać w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 12.00 14 grudnia (sobota) 2013 roku.

Lokalny koordynator wydarzenia
Marzenna Modrzejewska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

comments