5.02.2013 r.

ADAM LEMKA dla TV-PELPLIN.PL

 

W dniu 09.01.2013 w hali sportowej zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie odbył się „I Noworoczny Turniej Rekreacyjno-Sportowy dla Przedszkolaków”. Udział wzięły przedszkola z Miasta i Gminy Pelplin. Dzieci startowały w dwóch grupach wiekowych: 5-cio i 6-cio latków w bardzo prostych zabawach, jak: „sztafeta z przeplotem przez szarfę”,  „bieg z kilkoma piłkami”,  „sadzenie ziemniaków”, „bieg z jajkiem na patelni” itp. Dzieci starały się swoje zadania wykonać jak najlepiej i z wypiekami na twarzy walczyły o najlepsze miejsca. Dla większości był to pierwszy start w tak dużej imprezie. Najbardziej przeżywały starty swoich „milusińskich” wychowawczynie, gorąco i żywiołowo ich dopingując. Dopingowali ich również liczni kibice – rodzice, dziadkowie i koledzy z innych grup.

Wśród 5-cio latków zwyciężyło Przedszkole Nr1 Pelplin – 14 pkt., przed Przedszkolem Nr 2 Pelplin – 9 pkt. i Przedszkolem z Kulic – 7 pkt

Wśród 6-cio latków I miejsce zajęło Przedszkole Nr 1 Pelplin – 24 pkt. (wygrywając wszystkie zabawy), II miejsce Przedszkole Nr 2 Pelplin – 19 pkt., III miejsce Przedszkole Rajkowy -12 pkt., następnie Przedszkola Małe Walichnowy i Kulice po 9 pkt.

W punktacji generalnej (łącznie 5-cio i 6-cio latki) o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha:

     I miejsce Przedszkole Nr 1 Pelplin

     II miejsce Przedszkole Nr 2 Pelplin

     III miejsce Przedszkole Kulice

W  punktacji  generalnej Przedszkola nagrodzone zostały „Pucharami  Burmistrza”, za miejsca w kategoriach wiekowych- dyplomami, a wszystkie dzieci biorące udział w Turnieju – słodyczami. Nagrody i dyplomy wręczał w imieniu Burmistrza – Tomasz Czerwiński  oraz V-ce Dyrektor ZKiW Nr1 w Pelplinie Justyna Badziąg, a puchary V-ce Burmistrz Tadeusz Błędzki, który pogratulował wszystkim zawodnikom wspaniałej sportowej rywalizacji. Turniej przygotowali i  przeprowadzili nauczyciele w-f z ZKiW Nr 1 w Pelplinie. Dzieci się świetnie bawiły i uznano, że impreza będzie się odbywała cyklicznie - co roku.

comments