Jednym z gości zaproszonych na spotkanie sportowców, wywodzących się z Pelplina i jego okolic był Dariusz Zielike (lekkoatleta, skoczek wzwyż). Sportowcy zebrali się z sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie 7 lutego 2014 r., dzień przed V Balem Sportowca.

     W dniu 07.02.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bernarda Sychty odbyło się pierwsze spotkanie Sportowców, którzy odnosili znaczące sportowe sukcesy a zakończyli już swoje kariery. Wśród zaproszonych gości, znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, radny Rady Powiatu Tczewskiego Józef Wasiuk, radni Rady Miejskiej w Pelplinie Łukasz Chmielecki i Bogdan Grzywacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie Dorota Sakowska, dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie  Lucyna Bielińska, inspektor ds. kultury, sportu i rekreacji Tomasz Czerwiński. Patronat nad spotkaniem objęła TV-Pelplin.

     Z inicjatywy Pani Heleny Kuchta w piątkowy wieczór, w momencie gdy w Soczi zaczynamy się zimowe igrzyska olimpijskie, zebrani na spotkaniu opowiadali o swoich osiągnięciach, karierach sportowych i życiu prywatnym. Głos zabierali:  Helena Kuchta, Bogdan Kłoda,  Dariusz Zielkie,  Helena Chmielecka,  Adam Lemka,  Jerzy Reszka, Józef Wasiuk, Jacek Kaszowicz, Kazimierz Polec, Tadeusz Pellowski, Roman Hudzik, Grzegorz Watkowski, Krystyna Kaszowicz, Irena Zielkie, Katarzyna Frydrychowicz,  Danuta Dyszer, Łukasz Chmielecki, Bogdan Grzywacz i Krzysztof Kaszuba.

     Na zakończenie wszyscy zgodnie potwierdzili chęć udziału w kolejnych spotkaniach, zebrania wspomnień i np. wydania wspólnej publikacji.

źródło tekstu: pelplin.pl

comments