Sport motocrossowy w Gminie Pelplin? Tak! W ubiegły weekend w Rajkowach odbył się pierwszy piknik sympatyków tej dziedziny sportu motorowego!

      5 kwietnia 2014 r. na długo zapisze się w kartach historii sołectwa Rajkowy, gdzie zorganizowano pierwszą edycję pikniku Motocrossowego. Imprezę przygotowało stowarzyszenie MX Banda, a prowadził ją Janusz Laskowski. Dla zebranych widzów (ok. 300-350 osób) czekało wiele atrakcji związanych crossowymi maszynami (pokazy, wyścigi, prezentacje, quady). W celu zaprezentowania swojego sprzętu i umiejętności na piknik przybyli przede wszystkim okoliczni sympatycy motocrossu (jednak należy zaznaczyć, że do sołectwa Rajkowy przyjechali także przedstawiciele Stegny i Krakowa). Obecni na imprezie byli również przedstawiciele Miasta i Gminy Pelplin(m.in. Burmistrz Andrzej Stanuch, Zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła) oraz Jan Krajnik, sołtys wsi Rajkowy.

     Zarząd stowarzyszenia MX Banda (Maciej Wachowski - prezes, Mariusz Klein – wiceprezes oraz Janusz
Laskowski – sekretarz) wręczyli sponsorom oraz zaprzyjaźnionym stowarzyszeniom motocyklowym, okolicznościowe statuetki. Sponsorem imprezy był Ravenol oraz Automobilne Centrum.

     Po części oficjalnej zorganizowano wspólną zabawę przy ognisku. W atmosferze zadowolenia z prezentacji profesjonalnych pokazów motocyklistów, jak i frekwencji, która dopisała, organizatorzy myślą o organizacji kolejnej edycji imprezy.

     Poniżej galeria zdjęć nadesłana przez Organizatora (fot. Łukasz Żugaj): 

comments