Program PaT (Profilaktyka a Ty) to ogólnopolski projekt koordynowany przez Komendę Główną Policji. Założycielem i szefem projektu jest insp. Grzegorz Jach, wokół którego pracuje impresariat programu PaT.

     W wielu miastach Polski program już zawitał i teraz znajdują się tam grupy PaT, wraz z liderem, oraz zespołem lidera. Idea ta zagościła również w Pelplinie, gdzie działa pelplińska grupa PaT.

     W programie tym, mówimy o „modzie na życie bez uzależnień”, o tym że czasami „pierwszy raz” może nie być  jedynym, a konsekwencje ciągnące się za nim nieodwracalne. Według nas nudne pogadanki i ulotki to gra nie warta świeczki. Program PaT mówi tym środkom przekazu zdecydowanie NIE! Wiec w jaki sposób mówimy o profilaktyce? Za pomocą SZTUKI! Teatr, film, muzyka, spotkania, happeningi, ale przede wszystkim największą siłą programu PaT jest fakt, że tworzymy jedną społeczność! Społeczność, która potrafi powiedzieć „jesteśmy wolni i chcemy wprowadzać w naszym kraju modę na życie bez uzależnień!”.

     Grupa PaT Pelplin ma za sobą wiele działań teatralnych oraz społecznych, a przed nami kolejne, na które serdecznie zapraszamy Was wszystkich. II. Casting Uzupełniający do grupy PaT Pelplin, który odbędzie się 5 maja 2014r. w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie (ul. Sambora 5a) to możliwość na dołączenie do grupy. Jeżeli bliska jest Ci myśl humanistyczna, zależy Ci na innych ludziach lub chcesz przeżyć wspaniałą przygodę w odkrywaniu drugiego człowieka  zapraszamy właśnie Ciebie! Casting rozpoczyna się o godz. 17:00. Przyjdź, odnajdź swoją pasję, realizuj się! Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji na stronie internetowej: www.facebook.com/patpelplin

Informacja nadesłana od PaT Pelplin

comments