Piłkarze Centrum Pelplin pokonali na własnym stadionie sąsiada z tabeli - Rodło Kwidzyn (zajmującego 3. miejsce) 1:0 (1:0). Dla obu zespołów był to bardzo ważny mecz. Rodło wygrywając to spotkanie cały czas miałoby bliski kontakt z czołówką, wygrana Centrum oznaczałaby odskoczenie na 7 punktów ... i tak się też stało.

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego toczony był w niezłym tempie. Oba zespoły w pierwszych minutach konstruowały ciekawe akcje. W 31 minucie po faulu na naszym zawodniku do piłki podszedł Piotr Pustkowski (na zdjęciu) i ładnym precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości Łukasza Sadowskiego. Goście próbowali odrobić stratę, jednak to Centrum schodziło z murawy po pierwszych 45 minutach z podniesionymi głowami. W 53 minucie stwarzamy sobie dobrą okazję, jednak zabrakło trochę szczęścia, piłka po strzale przelatuje obok słupka. W 64 minucie źle rozegrane dośrodkowanie Centrum wykorzystują zawodnicy Rodło kontrując - świetnie w tej akcji spisał się nasz bramkarz Radosław Bzowski. Dziesięć minut później kolejna groźna akcja pod naszą bramką, brakowało jedynie dobrego wykończenia zawodników Rodła. W 76.minucie boisko po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartce opuszcza Paweł Juchniewicz i od tego czasu gramy z przewagą jednego zawodnika. W 83 minucie Radek Bzowski broni mocne uderzenie Piotra Myścicha. W 85 minucie czerwoną kartką ukarany zostaje grający w tym meczu trener - Grzegorz Pawłuszek. Obie drużyny grają w dziesięciu. Rodło od tego momentu mocno napiera grając całym zespołem na naszej połowie i tak w 91 minucie stwarzają sobie jeszcze jedną dobrą sytuację, jednak kolejny raz dobrze interweniuje Bzowski. Po chwili sędzia kończy to emocjonujące spotkanie.

tekst: KS Centrum Pelplin