29 maja 2014 r., na terenie tczewskiego szpitala podpisano umowę pomiędzy BOŚ (Bank Ochrony Środowiska), a Szpitalami Tczewskimi S.A. o udzielenie pożyczki w ramach projektu „Jessica”. Wartość przedsięwzięcia to 12,7 mln zł. Pożyczka jest nisko oprocentowana, rozłożona na 15 lat (z okresem dwuletniej karencji, po zakończeniu której szpital będzie spłacał ok. 80 tys. zł na miesiąc). Pieniądze z programu "Jessica" będą przeznaczone na modernizację oraz rozbudowę tczewskiej placówki medycznej. W imieniu szpitala podpisy złożyli Andrzej Boniecki (prezes), Marzena Mrozek (wiceprezes), natomiast BOŚ w Gdańsku reprezentował Wiesław Kostrzewa (dyrektor Centrum Korporacyjnego).

     W celu uzyskania pożyczki, powstała potrzeba jej zabezpieczenia. Władze Powiatu zdecydowały się przeznaczyć na ten cel "biały domek", budynek szpitala rehabilitacyjnego, spalarnię odpadów. Zabezpieczeniem stała się nawet siedziba Starostwa Powiatowego w Tczewie i szpitalne akcje.

     Rozbudowa oraz dostosowanie oddziałów do wymogów sanitarnych sprawić ma, że szpital w Tczewie stanie się jednym z najnowocześniejszych na pomorzu. Powstanie nowoczesny budynek, gdzie znajdzie się m.in. szpitalna izba przyjęć, blok operacyjny, anestezjologia czy oddział wewnętrzny. Zgodnie z planem, budowa ma zostać zrealizowana do końca 2016 r. Projekt nazwano „Rozbudowa szpitala w Tczewie, celem poprawy jakości i zwiększenia dostępności usług medycznych”.

 

comments