26 października 2014 r. o godzina 11.00 w Małych Walichnowach odbędzie się start III Półmaratonu Powiatu Tczewskiego – Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły.

     Niepowtarzalna, malownicza trasa wzdłuż koryta królowej Polskich rzek Wisły. Wspaniała atmosfera, wyjątkowe medale, ciepły posiłek, izotonik, koszulka techniczna to wszystko czeka na uczestników Półmaratonu. Spośród wszystkich, którzy ukończą półmaraton rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe, dla zwycięzców w kategorii open kobiety/mężczyźni czekają nagrody finansowe, zwycięzcy w kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary.

     W zeszłorocznym biegu udział wzięło 314 miłośników biegania, mamy nadzieję że wynik w tym roku poprawi się i na trasę nadwiślańskiego półmaratonu wystartuje blisko 500 osób.

     W tym wydarzeniu nie może Ciebie zabraknąć, to wspaniała kameralna impreza biegowa, w sam raz by zakończyć, podsumować starty mijającego roku.

     Głównym organizatorem jest Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz ze Stowarzyszeniem Biegający Tczew.

     Trasa swój początek będzie mieć w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach. Przebiegać będzie przez Międzyłęż, Rybaki, Gorzędziej i Bałdowo, by ostatecznie dotrzeć do Tczewa. Meta zlokalizowana zostanie na dziedzińcu Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

     Patronem honorowym imprezy został Starosta Tczewski oraz Prezydent Miasta Tczewa. Mecenasem biegu jest Arkadiusz Gardzielewski – maratończyk urodzony w Tczewie, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz wielokrotny reprezentant Polski. Trzykrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

     Więcej informacji na stronie biegu: www.polmaraton.tczew.pl

Tekst: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

comments