2 kwietnia 2015 roku mija  10. rocznica śmierci Jana Pawła II. Wybrany papieżem 16 października 1978 roku Jan Paweł II był 264. następcą św. Piotra. Stał się pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu, nie będącym Włochem.

29 marca 2015 r. w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odbyło się oratorium „Misterium Pasyjne” w wykonaniu chóru Lux Cordis pod kierunkiem Krzysztofa Dąbrowskiego działającego przy parafii pw. św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu oraz artystów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Łącznie wystąpiło około 50 osób. Na program Misterium składały się pieśni i recytowane teksty mające pomóc wiernym w przeżyciu Wielkiego Tygodnia. Współorganizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.

28 marca 2015 r. zmarł Stanisław Rąbała. Wieloletni prezes Klubu Sportowego Wierzyca Pelplin, przedsiębiorca, sponsor, przyjaciel pelplińskiego sportu i filantrop. Pogrzeb śp. Stanisława Rąbały odbędzie się we wtorek 31 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Kościele Bożego Ciała w Pelplinie.

29 marca 2015 r. w pelplińskim klasztorze obchodziliśmy Niedzielę Palmową. Dzień rozpoczął się od Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Wiesława Śmigla. O godzinie 11.30 odbyła się inscenizacja uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Ponadto w krużgankach zorganizowano Kiermasz Wielkanocny, gdzie można było nabyć wypieki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz liczne ozdoby świąteczne.

W Starogardzie Gdańskim trwają Ćwierćfinały Mistrzostw Polski w koszykówce Juniorów. Poniżej skrót meczu Gama SKS UKS Jedynka Starogard Gdański vs MKS MOS Konin z dnia 27 marca 2015 r. Pierwszy mecz zakończył się po myśli trenerów Przemysława Bielińskiego i Bartosza Sarzało, zwycięstwem drużyny z Kociewia.