40 latarni ulicznych wzdłuż obwodnicy do wymiany – prima aprilis. Wczoraj informowaliśmy o złym stanie technicznym latarni zlokalizowanych wzdłuż pelplińskiej obwodnicy, które należy niezwłocznie zmodernizować.  Co prawda radny miejski Konrad Leczkowski złożył interpelację w sprawie konieczności zapewnienia pełnego oświetlenia, jednak nie chodziło o obwodnicę lecz o ulice Sambora, Plac Grunwaldzki i Osiedle Młodych w Pelplinie. Dodajmy że zgodnie z zapowiedzią Energii, która została poinformowana o usterce, awaria miała być niezwłocznie usunięta. Według doniesień Facebook’owych po awarii nie ma już śladu. 

Treść interpelacji 

     W związku z powyższym nie grozi nam zwrot dofinansowania z Unii Europejskiej, a w miesiącach wakacyjnych ruch drogowy na obwodnicy będzie odbywał się w sposób dotychczasowy. Z uwagi na charakter wczorajszego dnia, mamy nadzieję, że udało się nam kogoś "wkręcić". 

     Prima aprilis (z łac. 1 kwietnia, łc.: Prima dies Aprilis), dzień żartów – obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. (www.wikipedia.pl).

Odpowiedź na interpelację.

comments