31 grudnia 2015 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pelplinie uroczyście otworzono placówkę w ramach rządowego programu “Senior - WIGOR”. Placówka  adresowana do niepracujących osób powyżej 60-tego roku życia. Seniorów zapraszamy od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

XV Sesja Rady Miejskiej w Pelplinie, która miała odbyć się 22 grudnia 2015 r. została odwołana. Poniżej przedstawiamy komunikat Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosława Chyły dotyczący odwołanej sesji oraz treść pisma, które spowodowało zmiany w grudniowych pracach pelplińskich radnych.

 

19 grudnia 2015 r. na Targowisku Miejskim w Pelplinie odbyła się zorganizowana przez samorząd Gminny Wigilia dla osób samotnych, starszych i bezdomnych. Na wieczerzę mógł przyjść jednak każdy - wszyscy ci, którzy tego dnia chcieli być i spotkać się z innymi.

19 grudnia 2015 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie odbyła się Wigilia Kociewska. Podczas spotkania odbyła się zbiórka środków na działalność świetlicy dla dzieci prowadzonej przez Szarytki w Kazachstanie.

17 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyło się spotkanie opłatkowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku.