Zakończył się 24. Finał WOŚP podczas którego kilkunastu wolontariuszy zbierało datki do puszek na ulicach Pelplina, w Rudnie, Lignowach Szlacheckich oraz Rajkowach. Puszki WOŚP stały też w sklepach Anny Sobieralskiej „Miki” w Pelplinie oraz Agnieszki Neumann-Serockiej „U Karola” w Rożentalu. 13 stycznia 2016 r. sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tczewie (który nadzorował zbiórkę pieniędzy na terenie naszej Gminy) przekazał informację, że w Pelplinie zebrano łącznie 6 268,72 zł oraz trochę waluty zagranicznej. To bardzo dobry rezultat - kwota jest większa niż w poprzednich latach. W sprawie braku zbiórki przez pelpliński sztab Orkiestry wypowiedział się Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, wydając specjalne oświadczenie.

Oświadczenie

     W związku z pojawieniem się w Internecie komentarzy zawierających nieprawdziwe informacje dot. organizacji 24.Finału WOŚP w Pelplinie, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie oświadcza, że ze strony Burmistrza Pelplina lub innej osoby czy podmiotu, nie było żadnych zakazów, nacisków lub czegoś podobnego odnośnie formy WOŚP w Pelplinie.

     Miejski Ośrodek Kultury od wielu lat włącza się w organizację WOŚP w sposób ustalony przez kadrę Ośrodka Kultury pod kierunkiem dyrektora. W tym roku z powodu braku zgłoszeń wolontariuszy z lokalnych szkół, w wyznaczonym terminie do końca listopada 2015 roku, na ulicach Pelplina kwestowali wolontariusze pod kierunkiem osoby wyznaczonej ze sztabu w Tczewie. Bazą wolontariuszy w Pelplinie, jak co roku, był Miejski Ośrodek Kultury. Każdy kto chciał wesprzeć WOŚP miał taką możliwość, tak samo jak w latach poprzednich. Tak też się stało, o czym świadczy kwota zebranych środków, wyższa niż w latach poprzednich. Natomiast brak imprezy połączonej z licytacją spowodowany został głównie kosztami organizacji takiej imprezy.

     Wszystkich chętnych do zaangażowania się w 25.Finał WOŚP zapraszamy już teraz do kontaktów i współorganizacji.

Piotr Łaga
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

comments