fot. KPP TczewPolicjanci z Pelplina wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku czołowego zderzenia motoroweru z samochodem osobowym zginął 24-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

     26 kwietnia 2016 r. po godzinie 22.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 230 w miejscowości Pelplin. Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy z Pelplina, którzy potwierdzili otrzymane zgłoszenie.

fot. KPP Tczew     Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów do wypadku doszło, gdy kierowca volkswagena bora jadąc w kierunku Pelplina zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku motorowerem jonway. Obrażenia jakich doznał 24-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, który kierował jednośladem okazały się śmiertelne. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu z powodu uszkodzeń powypadkowych.

     Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną, sporządził oględziny miejsca wypadku i rozbitych pojazdów oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia. 

tekst: KPP TCZEW

comments