25 maja 2016 roku kolejna odsłona VIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Przed budynkiem SOSW i ZKiW nr 1 w Pelplinie odbyła się Integracyjna Impreza Plenerowa. Pogoda, uśmiechy i zabawa dopisały!

djembed

21 maja 2016 r. na Targowisku Miejskim odbył się festyn PSL z okazji Święta Ludowego. Podczas części oficjalnej najwyższym odznaczeniem PSL - Orderem Witosa, została udekorowana Renata Raczyńska z sołectwa Rajkowy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Cristo Dance.

djembed

18 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie obchodzono XXV-lecie istnienia Informatora Pelplińskiego. Zapraszamy do oglądania relacji filmowej i jednocześnie gratulujemy redaktorowi naczelnemu Sewerynowi Brzezińskiemu oraz całej redakcji wielu lat pracy na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin.

djembed

14 maja 2016 r. dawne opactwo cysterskie w Pelplinie ponownie otworzyło swoje wrota dla wszystkich zainteresowanych podczas Nocy Muzeów. Dyrektor Diecezjalnego Centrum Informacji Alicja Słyszewska uroczyście powitała wszystkich uczestników chętnych poznania na nowo piękna dawnego Opactwa Cysterskiego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców jak i przybyłych turystów.

djembed

13 maja 2016 r. na Targowisku Miejskim w Pelplinie odbył się Miejski Festyn Rodzinny. Otwarte po kompleksowej modernizacji – targowisko miejskie w Pelplinie pełni rolę miejsca na którym odbywa się handel oraz sprzedaż lokalnych produktów, jest to również miejsce spotkań kulturalnych. W związku z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich podjęto akcję promującą zmodernizowane targowisko, jako inwestycji ku rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

Ideą organizatorów było promowanie regionalnych produktów i umożliwienie mieszkańcom miasta zakupu małego rękodzieła stworzonego przez organizacje pozarządowe z terenu Gminy Pelplin.

djembed