19 lat temu, trzem państwom należącym niegdyś do Układu Warszawskiego, a więc także Polsce, zaproponowano przystąpienie do NATO. Dlatego też chcąc upamiętnić wydarzenia z 8 lipca 1997 r. na Pomorzu będą się odbywać Dni NATO.

   Wydarzenia związane z ww. obchodami będą miały miejsce 8 i 9 lipca 2016 r. w Gdyni, a zwieńczeniem tych obchodów będzie uroczysta Msza św. w Pelplinie 10 lipca 2016 r. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla w stolicy Diecezji Pelplińskiej w Bazylice Katedralnej o godzinie 10.00.

   Po nabożeństwie wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Pikniku Wojskowym, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

   O 11.15 zapraszamy na uroczysty przemarsz wraz z orkiestrą wojskową z placu przed Bazyliką Katedralną na plac przy Collegium Marianum. Zaś o godzinie 11.45 na terenie Collegium Marianum rozpocznie się pelpliński Piknik Wojskowy.

   Czeka na nas spora atrakcji, tak więc do zobaczenia 10 lipca 2016 r. w Pelplinie! Honorowy Patronat nad obchodami Dni NATO w Pelplinie objął Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich.


Informacja nadesłana przez UMiG w Pelplinie.

comments