31 sierpnia 2016 roku odbył się koncert "1050-lecie Chrztu Polski" w ramach projektu Ośrodka Kultury pod nazwą "Od Chrztu Polski do dzieła Cystersów" (dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Koncert zamknął tegoroczny cykl letnich koncertów Muzyki Organowej w Bazylice Katedralnej w Pelplinie. Wystąpili artyści: Burkhard Ascherl (Niemcy) oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis pod dyr. Jana Łukaszewskiego.

djembed

Już od września widzowie TV-Pelplin, dzięki współpracy z kinem Helios Tczew, będą mogli wygrać bilety na seans filmowy. Więcej szczegółów wkrótce na Facebook'u TV-Pelplin! Tymczasem Kino Helios Tczew zaprasza 25 sierpnia 2016 r. o godz. 18:30 na kolejny wieczór, przygotowany specjalnie z myślą o Paniach. 

djembed


     Tym razem wspólnie obejrzymy premierową komedię „Boska Florence” – ze znakomitą Meryl Streep („Diabeł ubiera się u Prady”, „Żelazna dama”) oraz Hugh Grantem („Notting Hill”, „To właśnie miłość”) w rolach głównych. Przed seansem wiele atrakcji, w tym mini wykład „Jak przygotować ogród do zimy”, który poprowadzi mgr architekt krajobrazu, Anna Stubba.

     Więcej na temat wydarzenia tutaj: www.helios.pl

17 sierpnia w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej odbył się koncert w Ogrodach Biskupich.

djembed

Święto Patrona miasta to doskonała okazja, by za przyczyną jego dziedzictwa zadbać o duszę i ciało, a także oddać się chwili refleksji nad sobą oraz otaczającym światem, z którego pochodzą dary runa leśnego. W Pelplinie 15 sierpnia 2016 r. powrócono do tych zdrowych, kojących tradycji. Tego dnia obchodzono również Odpust Parafii Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP.

djembed

Zaproszenie do udziału w I Pelplińskim Maratonie Rowerowym MTB pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Wyścig odbędzie się 11 września 2016 r. (niedziela) na terenie leśnictwa Bielawki. Start i meta przewidziana jest przy leśniczówce.

djembed