Już w najbliższy piątek rozpoczyna się koszykarski Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

     Pierwszy mecz Ks Jedynka Pelplin rozegra z gośćmi z Piotrówki Radom (hala sportowa przy ZKiW nr 1 w Pelplinie, godzina 17.00). Serdecznie zapraszamy wszystkich do głośnego dopingu! Po zakończeniu spotkania odbędzie się oficjalne otwarcie turnieju, który potrwa do niedzieli.

     Szczegółowy harmonogram wszystkich meczów dostępny na plakacie.

     Zapraszamy do udziału!

W ramach konsultacji społecznych Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zaplanowano 12 konferencji w całej Polsce. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane na tak dużą skalę.

     Na podstawie Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w lipcu powstał projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Sierpień i wrzesień to czas na poddanie go szerokim konsultacjom społecznym. W październiku finalna wersja dokumentu trafi pod obrady Rady Ministrów.

     29 września 2016 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się Konferencja dotycząca konsultacji społecznych projektu z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Zarudzkiego i Dyrektora Departamentu Strategii Rozwoju Piotra Żubera.

djembed

Decka Pelplin zainaugurowała II ligę wyjazdowym meczem z rezerwami ekstraklasowego Trefla Sopot.

     Mecz, jak to bywa na początku sezonu, rozpoczął się bardzo nerwowo, świadczy o tym wynik 5:5 po pięciu minutach pierwszej kwarty. W drugiej połowie pierwszej ćwiartki po serii trafień Karola Dębskiego, który w całym meczu zdobył 24 punkty i 9 zbiórek, a także lepszej gry całej drużyny z Pelplina na tablicy wyników widniał wynik 21:16. W drugiej kwarcie przewaga gości urosła już do 8 punktów, lecz bardzo ambitny zespół Trefla doprowadził do remisu.

     Po przerwie  zespół prowadzony przez Przemysława Bilińskiego zdominował gospodarzy i jego zwycięstwo było bezdyskusyjne. Wspaniałe zawody rozgrywał, jak na kapitana drużyny przystało, Bartosz Sarzało ocierając się o „triple double” z 10 punktami, 13 zbiórkami i 8 asystami, które zapisał na swoim koncie. Decka kontrolowała mecz utrzymując różnicę na poziomie kilkunastu punktów, a na koniec trzeciej kwarty różnica ta wyniosła już 20 pkt (67:47). Czwarta kwarta była kontynuacja dobrej agresywnej obrony, a także szybko wyprowadzanych kontr, dzięki czemu wynik końcowy to 86:62. 

     Komentarz trenera Przemysława Bielińskiego po meczu: "Mecz rozpoczęliśmy nerwowo, nie potrafiąc odnaleźć się w ataku, ale pierwsze mecze sezonu mają już to do siebie. Z każdą minutą spotkania graliśmy jednak zdecydowanie lepiej, utrzymując pozytywny dla nas wynik do przerwy. Zdominowanie przeciwnika w drugich 20 minut pod obiema tablicami, pozwoliło na zdecydowanie swobodniejszą grę szerszym składem. Ze względu na kontuzje zawodników w sezonie przygotowawczym nasza forma nie jest optymalna, ale z każdym kolejnym przepracowanym tygodniem powinniśmy prezentować się coraz lepiej." 

W drugiej kolejce Decka Pelplin czeka trudne spotkanie wyjazdowe z podrażnioną porażką z Asseco II Gdynia drużyną Gryfa Goleniów.

Trefl II Sopot – Decka Pelplin: 62:86 (16:21, 20:20, 11:26, 15:19).

Decka Pelplin: Dębski 24, Dryjański 12, Sarzało 10, Czyżewski 10, Chudy 8, Krzywdziński 7, Tylkowski 5, Kaminski 4, Zieńko 4, Smugała 2, Góralczyk, Guz.

tekst: Klub Sportowy Jedynka Pelplin

 

Kino Helios Tczew zaprasza: Mrożąca krew w żyłach prawdziwa historia „Żywioł. Deepwater Horizon”. W gwiazdorskiej obsadzie między innymi Mark Wahlberg, Kate Hudson i Kurt Russell. POLECAMY!

djembed


     Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.  

Więcej na temat repertuaru >> tutaj <<

16-18 września 2016 r. odbył się w Pelplinie XVI Jarmark Cysterski.

djembed