Bardzo ważne zwycięstwo w meczu 8 kolejki II ligi koszykarzy odnieśli koszykarze Decki Pelplin. Podopieczni Przemysława Bielińskiego pokonali na wyjeździe rezerwy Asseco Gdynia 69:62. Pojedynek w Gdyni zaczął się od agresywnej i twardej obrony zespołu z Pelplina. Stracone tylko 25 punktów i prowadzenie 15 punktami do przerwy (40:25), zapowiadało pewne i łatwe zwycięstwo, koszykarzy Decki.

Po przerwie młody i ambitny zespół Asseco nie zamierzał łatwo się poddać i dograć meczu bez walki. W efekcie czego w drugiej połowie, zawody stały się wyrównane. W pewnym momencie pod koniec 4 kwarty zespół z Gdyni zbliżył się na 4 punkty, lecz bardzo ważny rzut trafił kapitan zespołu Decki Bartosz Sarzało (13 pkt), co przekreśliło szanse zespołu z Gdyni na zwycięstwo. Warto odnotować bardzo dobry występ Marcina Chudego i jego 23 punkty, które w znaczący sposób pomogły zwyciężyć w tym spotkaniu.

Było to 6 zwycięstwo z rzędu Decki Pelplin, która jak jedyna ekipa w swojej grupie pozostaje niepokonana .

Naszych zawodników, czeka krótka przerwa, gdyż już w środę o 18.30 rozegrają kolejny mecz . Tym razem na swoim parkiecie podejmą zespół Tarnovii z Tarnowa Podgórnego.

Asseco Gdynia – Decka Pelplin 62:69 (18:18, 7:22, 22:17, 15:12)

Decka Pelplin – Chudy 23 (1), Sarzało 13, Dębski 13, Tylkowski 6 (2), Kamiński 6, Czyżewski 4, Góralczyk 2, Dryjański 2, Guz, Muntowski, Zieńko

tekst: DECKA Pelplin