W sobotę 19 listopada 2016 r. o godz. 15.00 w sali kominkowej przy kościele pw. Bożego Ciała w Pelplinie odbędzie się promocja książki "Pomorskie rody. Ornass i Thiel". Jej autorki - Kamila Thiel-Ornass i Danuta Thiel-Melerska ukazują rodowody swoich przodków, sięgając aż do XVI i XVII w.

     Dzieje obu rodów są wpisane w dzieje Polski i Europy, szczególnie  w minionym XX w. Praca ma charakter dokumentalny, z elementami biografistyki. Jest przykładem rzetelnego docierania do źródeł historycznych. Napisana językiem precyzyjnym w myśli i emocjonalnym w słowach.

     Znajdzie czytelnik w niej nie tylko sporą dawkę wiedzy z historii Pomorza (szczególnie Kociewia, Powiśla i Żuław), ale także wiele sympatycznych anegdot, pełnych i specyficznego humoru, i mądrych życiowo refleksji.

     Warto więc skorzystać z zaproszenia na spotkanie przy kominku i kawie z przedstawicielami rodów, które nie zerwały więzów ze swoją rodzinną ziemią. W czasie promocji, którą poprowadzi Bogdan Wiśniewski, będzie można kupić publikację, starannie przygotowaną i wydaną przez "Bernardinum".

(W)

comments