fot. archiwum TV-Pelplin.plZ początkiem roku - 1 stycznia - weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Wprowadza ona zmiany w systemie przepisów regulujących usuwanie drzew i krzewów, w odniesieniu do obowiązku uzyskania zezwolenia na usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami. Przeczytaj i dowiedz się więcej jak prawidłowo zachować się przy usuwaniu drzew ze swojej posesji!

     Przepisy krok po kroku >> kliknij TUTAJ <<

     W Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin szczegółowych informacji dotyczących wycinki drzew udziela Inspektor ds. ochrony środowiska Magdalena Walkusz (tel. 58 536-12-61 w. 14, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pokój nr 24) z Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska.

Świętowaliśmy dzisiaj powrót Pelplina do Macierzy. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.15 pod dworcem PKP, gdzie zebrała się młodzież z okolicznych szkół oraz mieszkańcy Pelplina. Wszyscy oczekiwali na przybycie dowódcy Frontu Pomorskiego – Józefa Haller, który historycznie przybył do Pelplina tydzień po oficjalnym wyzwoleniu. Radości nie było końca, gdy przyjechał pociąg wraz z generałem. Po oficjalnym powitaniu Haller przemówił do mieszkańców, po czym wsiadł do podstawionej bryczki, by uroczyście przejechać przez miasto.

     Odświętnie przyozdobionymi ulicami miasta ruszyła defilada. Na czele kroczył 2 pułk Szwoleżerów Rokitniańskich, za nim bryczka wraz z generałem, dalej włodarze miasta wraz z uczniami okolicznych szkół  i mieszkańcami Pelplina. Przechodnie zatrzymywali się by choć na chwilę zerknąć na ten piękny patriotyczny korowód, który zmierzał do katedry w Pelplinie. Pod katedrą na generała oczekiwał ks. proboszcz, który zaprosił do wnętrza świątyni. Po odsłuchaniu koncertu i wygłoszeniu przemowy Józef Haller opuścił katedrę, by podziwiać starcie Prusaków z Wojskiem Polskim. 2 Pułk Szwoleżerów Rokitniańskich dokonał szarży na odziały pruskie i przegnał je z Pelplina. Tak zakończyły się obchody 97 rocznicy powrotu Pelplina do wolnej Polski.

djembed

tekst www.pelplin.pl

Nowy rozdział znakomitej i przerażającej serii horrorów. Młoda kobieta, martwiąc się o swego chłopaka, zafascynowanego informacjami o tajemniczym wideo, po obejrzeniu którego giną ludzie, decyduje się obejrzeć film za niego. Wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: informacje są prawdziwe, a wideo zawiera tajemniczy przekaz... Film „Rings” w kinach od 3 lutego.

djembed

Więcej na temat repertuaru >> tutaj <<

W okresie świątecznym - 24 grudnia 2016 r. - 20-letnia Klaudia Jabłońska (absolwentka pelplińskiego Liceum Ogólnokształcącego) uległa wypadkowi samochodowemu, na skutek którego doznała licznych obrażeń głowy. Lekarze ocenili jej stan na krytyczny. Po wybudzeniu ze śpiączki stwierdzono obustronne porażenie ciała. Klaudia ma ograniczony kontakt z otoczeniem jednak nie poddaje się i cały czas walczy. Reaguje na polecenia i wykonuje możliwe ruchy. Rehabilitacja Klaudii jest bardzo kosztowna. Miesięczny koszt rehabilitacji neurologicznej wynosi 11 tys. złotych. Obudźmy w sobie Anioła i przyłączmy się do zbierania środków na rehabilitację Klaudii.

Możemy to zrobić:

1) wpłacając dowolną kwotę na subkonto Fundacji Forani:
PL 33 1750 0012 0000 0000 3287 3391 - W tytule przelewu należy wpisać: DAROWIZNA Klaudia Jabłońska".

2) Przekazując 1% podatku. Wystarczy wpisać numer KRS Fundacji Forani: 0000420954 i cel szczegółowy: Pomoc Klaudia Jabłońska.

3) Biorąc udział w Charytatywnym Maratonie Fitness, który odbędzie się 24 lutego 2017 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie. Podczas akcji nie tylko będziesz mógł dobrze się bawić, ale również wspomóc rehabilitację Klaudii.

Stan prac na 25 stycznia 2017 r.PEPCO nieustannie się rozwija i powiększa liczbę swoich sklepów zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Kolejny sklep sieci zostanie otwarty w naszym mieście. Ma to nastąpić 27 kwietnia 2017 r.

     Sklepy Pepco powstają w miastach zamieszkałych przez co najmniej 8000 mieszkańców, jednak ze szczególnym uwzględnieniem miast o liczbie mieszkańców w zakresie 10 000 – 100 000. Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej Pepco Katarzyna Wilczewska informuje, że "Miejscowość Pelplin jest lokalizacją, w której mamy nadzieję znajdziemy wielu klientów. Format naszych sklepów jest wszędzie taki sam, jego średnia powierzchnia handlowa, to 350 m2. Naszą misją jest zapewnianie naszej Klientce (bo jest to zwykle kobieta) najłatwiejszego dostępu - czyli jesteśmy tak blisko, jak to tylko możliwe, aby mogła oszczędzić swój cenny czas. U nas łatwo znajdzie to czego szuka. Nie musi walczyć z kilometrami wieszaków☺.”

Stan prac na 25 stycznia 2017 r.     Asortyment sklepu nie powinien zaskakiwać. Będzie zbliżony do tego, co możemy znaleźć w pozostałych sklepach sieci. Sklepy PEPCO ukierunkowane są na sprzedaż odzieży i artykułów dekoracyjnych i przemysłowych w najniższych cenach. Oferta PEPCO to – w sumie 30 grup asortymentowych i około 3800 produktów. Główne grupy asortymentowe w PEPCO to odzież dziecięca, z pełnym zakresem odzieży dla dzieci w wieku 0-14 lat, odzież damska, męska, bielizna, dodatki i akcesoria odzieżowe, zabawki i artykuły papiernicze, produkty wyposażenia domu, artykuły dekoracyjne i ozdoby, tekstylia domowe itp.

     Osoby chętne do podjęcia pracy w pelplińskiej placówce Pepco, mają na to szanse. Wszelkie rekrutacje prowadzone są przez Internet. „W sklepie zatrudniamy pracowników na stanowiska kierownicze i kasjerskie, wszystkie oferty łącznie z rekrutacją w Państwa lokalizacji można znaleźć tutaj: http://www.pepco.pl/kariera/oferty-pracy/" – informuje Katarzyna Wilczewska.

     Sprawdziliśmy – obecnie prowadzone są nabory na stanowiska Kasjera-Sprzedawcy oraz Zastępcy kierownika Pepco w Pelplinie.

Stan prac na 25 stycznia 2017 r.     Zapytaliśmy także o możliwą działalność prospołeczną sieci na terenie Pelplina. Na sponsoring lokalnych wydarzeń raczej dużych szans nie ma. Jednak jeśli chodzi o działalność społeczną, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jak podkreśla Katarzyna Wilczewska „Firma Pepco nie angażuje się w działania stricte sponsoringowe. W kontekście zaś działań pozabiznesowych, odpowiedzialnościowych mamy sprecyzowane obszary, które charytatywnie i wolontariacko, jako firma chcemy wspierać. Dla Pepco to dzieci oraz organizacja ich czasu wolnego są priorytetem w działaniach prospołecznych. Tworzymy swój własny projekt CSR (projekt społecznej odpowiedzialności biznesu – przyp. red)., bierzemy udział w akcjach charytatywnych i jako wolontariusze angażujemy się w akcje, których celem jest pomaganie najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom czy opiekunom."