Dni Pelplina 2017 - w tym roku święto miasta obchodziliśmy w dniach 2-4 czerwca. Jak zwykle organizatorzy przygotowali na te szczególne dni wiele atrakcji.

     W piątkowe przedpołudnie impreza rozpoczęła się na sportowo. Basketmania – Turniej koszykówki ulicznej po raz kolejny odbył się przy ZKiW Nr 1 w Pelplinie. Wieczorem gwiazdami na scenie byli Andre, Drossel, Focus, Lecimy i Dwa plus dwa.

     W dniu następnym o godz. 16:00 spod urzędu Miasta i Gminy, ulicą Mickiewicza na targowisko miejskie im. Bolesława Knasta przeszedł kolorowy korowód mieszkańców i gości, który poprowadziła Pelplińska Orkiestra Dęta. Na targowisku przeprowadzono m.in. program estradowy dla dzieci „Jak to w rodzinie”, koncerty wykonawców: Klenczon Projekt, Krzysztof Krawczyk oraz Ewelina Lisowska.

     Ostatni dzień imprezy miał klimat zdecydowanie sportowy - odbył się Bieg Papieski z PGE Energią Odnawialną w Pelplinie. W Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godz. 11:40 dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentowały program „Pięć minut dla Papieża Jana Pawła II. Natomiast o godzinie 18:00 odbył się Koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska oraz Żeńskiego Chóru Kameralnego przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Gdyni.

djembed

comments