19 lipca o godzinie 19:00 2017 roku, odbędzie się koncert promujący młode talenty. Dla zebranych gości zagrało Krakowskie Trio (flet, fagot, klawesyn) oraz The King’s Road (na czele zespołu mieszkaniec Pelplina Marek Puchowski).

djembed


     Marek Puchowski (1995) w roku 2009 r. ukończył klasę  gitary w  Państwowej Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie Filia w Pelplinie u mgr Antoniego Jędrzejewskiego. Od 2009 r.  był uczniem klasy gitary klasycznej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, którą ukończył w 2014 roku w klasie mgr Joanny Rudnickiej. W szkole muzycznej II st. uczęszczał również na lekcje emisji głosu pod okiem mgr Tatiany Szczepankiewicz – Maliszewskiej.

     Zespół The King’s Road założył w 2014 r chcąc spełniać się artystyczne. W doborze instrumentalistów kierował się własnymi upodobaniami brzmieniowymi. Na początku tworzyli własne aranżacje popularnych utworów radiowych i wykonywali je razem na ulicy w celach zarobkowych. Pisząc teksty utworów, przynosił je gotowe na próbę, po czym wspólnie je aranżowali.