fot. www.bip.powiat.tczew.plXXXII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 29 sierpnia 2017 r., okazała się być jedną z bardziej burzliwych w historii bieżącej kadencji Rady Powiatu Tczewskiego. Ze stanowiska wicestarosty został odwołany Witold Sosnowski (wybrany z list Razem i Odpowiedzialnie, obecnie związany z Inicjatywą Samorządową), natomiast Grażyna Antczak (także wybrana z list Razem i Odpowiedzialnie) opuści skład Zarządu Powiatu Tczewskiego.

     Tadeusz Dzwonkowski (Prawo i Sprawiedliwość), który wniósł o dokonanie zmian w Zarządzie, swoją decyzję uzasadnił utratą zaufania do swoich współpracowników. Po rekonstrukcji zarządu, będzie on liczył 4 członków. Nowym wicestarostą został Zbigniew Zgoda z Pelplina, z kolei stanowisko członka zarządu nie zostało obsadzone.

     Zbigniew Zgoda był wieloletnim dyrektorem pelplińskiego Liceum Ogólnokształcącego (Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych). W obecnej kadencji samorządu, w radzie Powiatu Tczewskiego zasiadł kandydując z list Prawa i Sprawiedliwości.

comments