27 września 2017 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na modernizację Stadionu Miejskiego w Pelplinie. W obecności Starosty tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego, Radnych Rady Miejskiej, Prezesów i przedstawicieli klubów sportowych z terenu Gminy oraz wielu innych znamienitych gości umowę parafowali Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski oraz właściciel firmy Gretasport Ilona Stańczyk.

     Obiekt ma służyć klubom sportowym, młodzieży szkolnej oraz wszystkim aktywnym mieszkańcom Gminy Pelplin jak i całego powiatu tczewskiego.

djembed

fot. Patryk Demski22 września 2017 r. na terenie Gminy Pelplin Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski wraz z współpracownikami z pelplińskiego magistratu oraz dzieci, wzięli udział w uroczystym otwarciu nowych placów zabaw. Nowe miejsca rekreacji dla najmłodszych powstały w Stockim Młynie, Gręblinie, Wielkim Garcu, Maniowie, Nowym Dworze Pelplińskim, Bielwakach i Rajkowach.

     W planach poszczególnych sołectw, już dziś pojawiają się pomysły na rozbudowę powstałej infrastruktury o nowe elementy, tym razem z myślą o starszych użytkownikach, siłownie pod chmurką.  

djembed


22 września 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie im. ks. Bernarda Sychty obchodziła 70-lecie istnienia.

W trakcie obchodów jubileuszu funkcjonowania placówki odbyła się projekcja filmu "70 lat działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie", a także zaprezentowano specjalnie przygotowaną na tę okazję książkę jubileuszową, pt. "Ja - Biblioteka", której autorem jest Bogdan Wiśniewski.

djembed

"Po wielu miesiącach starań i pracy, otwieramy drogi. Rozpoczęliśmy od Pelplina, ale większość inwestycji było realizowanych w sołectwach" - powiedział Patryk Demski, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin. Nowe drogi lub ich zmodernizowane odcinki powstały w Międzyłężu, Gręblinie, Kulicach, Rajkowach, Rożentalu oraz w Pelplinie.

djembed

Zakończył się XVII  Jarmark Cysterski. Impreza odbyła się w dniach 15-17 września 2017 na, w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

     Jak zwykle na gości czekała moc atrakcji, w tym inscenizacje i dramy historyczne, wystawy, pokazy, walki rycerskie oraz mnóstwo różnorodnych stoisk z pamiątkami i pysznym jadłem. W tym roku organizatorzy przygotowali niezwykłe widowisko „Bitwa na dwie patelnie” z udziałem Mariusza Szweda i Diany Volokhovej. Jarmark zakończył się niedzielnym turniejem rycerskim – kruszenie kopii.

djembed