Miejski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Diecezjalne w Pelplinie zapraszają na liczne wydarzenia kulturalne, które odbędą się tej jesieni. Większość wydarzeń odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do czynnego udziału - niemalże wszędzie wstęp jest wolny od opłat!

Promocja książki „Taniec z motylami”
Wydawnictwo Psychoskok wraz z autorką Anną Wysocką-Kalkowską zapraszają na promocję książki „Taniec z motylami’. Wieczór autorski odbędzie się 12 października 2017, godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp wolny.

Koncert disco-polo
20 października 2017, godz. 19.00, zapraszamy do Ośrodka Kultury na koncert zespołu Dwa plus Dwa w ramach imprezy pod nazwą „Disco Zjawisko”. Zespół, finalista programu Disco Star 2017, Polo TV, rusza na pierwszą w Polsce trasę. Jak zapewniają muzycy, koncert ich zespołu to niezapomniane wrażenia muzyczne, największe hity muzyki disco. Bilety 25 zł/os.

Jubileuszowy koncert Pelplińskiej Orkiestry Dętej
Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w Ośrodku Kultury w Pelplinie 25 października 2017, godz. 19:00. Wstęp wolny! W tym roku Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego obchodzi 10.lecie działalności.

Pokaz mody
27 października 2017, godz. 18:00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Pelplinie na niecodzienny pokaz mody. Zaprezentowane zostaną autorskie kreacje, zaprojektowane i uszyte przez panią Renatę Laniecką, mieszkankę Morzeszczyna. W roli modelek wystąpią panie, mieszkanki gminy Morzeszczyn, na co dzień działające m.in. w lokalnym Kole Gospodyń Wiejskich oraz w zespole folklorystycznym Psiotrowe Dziewuchy. Premierowy pokaz odbył się w dworku w Lipiej Górze w czerwcu tego roku. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Zaduszki muzyczne z Okudżawą
3 listopada 2017, godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się koncert „Najpiękniejszych pieśni i ballad Bułata Okudżawy” w wykonaniu Tomasza Imienowskiego z zespołem. Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w Ośrodku Kultury w Pelplinie, przez Internet lub bezpośrednio przed koncertem.
 
Wyjazd do Bydgoszczy na operę „Halka”
Zapraszamy na wspólny wyjazd do Opery NOVA w Bydgoszczy na operę HALKA z muzyką Stanisława Moniuszki. Wyjazd w sobotę 4 listopada 2017, godz. 16:00. Koszt: 95 zł (bilet + dojazd). Zapisy w biurze MOK.

Koncert Patriotyczny
9 listopada, godz. 19.30, w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie odbędzie się kolejny z cyklu „Koncertów czwartkowych”. W koncercie Patriotycznym na fortepianie zagra Paweł Gański. Wstęp wolny.

Koncert pamięci Jonasza Kofty
17 listopada 2017 r. (piątek) godz. 18:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się Koncert Pamięci poświęcony twórczości Jonasza Kofty- polskiego poety, dramaturga, satyryka, piosenkarza i malarza. Podczas koncertu wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie. Opiekunem artystycznym i pomysłodawcą cyklu Koncertów Pamięci jest pani Katarzyna Bembenek. W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Szlagier festiwal
19 listopada 2017, godz. 18:00 w Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się "Szlagier Festiwal".  Szlagierfestiwal.pl to propozycja koncertowa dla zwolenników muzyki szlagierowej stworzona w oparciu o topowe zespoły tego gatunku. Wystąpią: Bałkan Express, Paweł Siluk, Brygida i Robert Łukowscy, Adi. Bilety 45 zł/ os. Do nabycia w Ośrodku Kultury w Pelplinie, ul. Kościuszki 2A, przez portal KupBilecik oraz bezpośrednio przed koncertem.

Zajęcia edukacji kulturalnej w gminie Pelplin
Od września 2017 roku prowadzone są cykliczne zajęcia edukacji kulturalnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Ośrodku Kultury w Pelplinie są to zajęcia – taneczne, plastyczne, teatralne, muzyczne, wokalne, nauki gry na gitarze nauka języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w wioskach gminnych: Rajkowy, Międzyłęż, Kulice, Lignowy, Nowy Dwór, Gręblin (wkrótce także w innych miejscowościach). Zajęcia w wioskach dla dzieci i młodzieży są nieodpłatne. Szczegółowe informacje w biurze MOK, u sołtysów oraz na naszej stronie www.mok.pelplin.pl

treść: mok.pelplin.pl

comments