29 grudnia 2017 r. dokonano oficjalnego otwarcia przebudowanych odcinków dróg: powiatowej ul. Strzelnica oraz gminnej ul. Sambora.

     Koszt budowy obu dróg wyniósł niespełna 2 mln zł, jednak dzięki staraniom Burmistrza Patryka Demskiego, w każdej inwestycji partycypowały inne jednostki: w przypadku ul. Strzelnica połowę wartości sfinansował Powiat Tczewski, zaś w przypadku ul. Sambora, Gmina Pelplin uzyskała dofinansowanie 0,5 mln ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (dawniej Agencja Nieruchomości Rolnych). To kolejne drogi na terenie naszej gminy, które zostały generalnie przebudowane i będą służyć mieszkańcom swoim znacznie wyższym standardem.

     Warto przypomnieć, że  łączne nakłady poniesione na zadania związane z przebudową i modernizacją dróg na terenie naszej gminy wyniosły w kończącym się 2017 roku prawie 6 mln zł. Niebawem będą mogli Państwo zapoznać się z bardziej szczegółowym podsumowaniem inwestycji drogowych w naszej gminie.

djembed

tekst: www.pelplin.pl

comments