31 marca 2018 r. w Wielką Sobotę w pelplińskiej Bazylice katedralnej poświęcono pokarmy, które spożyjemy już jutro podczas śniadania Wielkanocnego.

W Wielki Czwartek, tj. 29 marca 2018 r. w godzinach przedpołudniowych biskup Ryszard Kasyna w Pelplińskiej Katedrze przewodniczył Mszy św. z poświęceniem krzyżma, oleju chorych i oleju katechumenów.

Podczas liturgii prezbiterzy podnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Niedziela Palmowa to radosny dzień rozpoczynający tydzień zadumy. To także czas intensywnych przygotowań do świąt Wielkanocnych. 25 marca 2018 r. spotkaliśmy się wszyscy w pelplińskim klasztorze, by odpowiednio przygotować się do zbliżających Świąt.

23 marca 2018 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie odbył się Kiermasz Wielkanocny. W zorganizowanym przedsięwzięciu, poza licznie zebranymi uczniami placówki szkolnej, udział wzięli także przedstawiciele organizacji społecznych oraz innych szkół z terenu Gminy Pelplin.

22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Pelplinie oraz w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rajkowach z okazji Światowego Dnia Wody Prezes Spółki Mirosława Okupska wraz z Burmistrzem Patrykiem Demskim dokonali uroczystego przekazania poidełek by zachęcić młodzież do bezpośredniego korzystania z wody pitnej, takie urządzenia zostaną zainstalowane w każdej ze szkół na terenie Miasta i Gminy Pelplin.       

     W ramach dni otwartych odwiedzili także Stację Uzdatniania Wody w Pelplinie chcąc zachęcić również Państwa do skorzystania z tej możliwości zapoznania się z procesem wytwarzania wody z której na co dzień korzystamy odkręcając Nasze krany. Zachęcamy do odwiedzin do godziny 18.00.

tekst www.pelplin.pl