16, 17, 23 i 25 maja 2018 r. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie organizuje X Jubileuszowe Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

Pierwszego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyła się Konferencja podczas, której goście wysłuchali wykładu Pana Jacka Kielina nt. motywowania uczniów z niepełnosprawnościami do osiągania sukcesu. Ponasto zebrani goście zobaczyli występ szkolnego zespołu teatralnego oraz prezentację multimedialną „Jestem Mistrzem”. Nie zabrakło również konsultacji ze specjalistami.

17 maja organizatorzy zaproszą uczniów do udziału w integracyjnym konkursie Plastyczno – Recytatorskim „Poezja na Wesoło”. Organizację konkursu wspiera Parafia Katedralna w Pelplinie.

Kolejnego dnia obchodów Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie wraz z Pelplińskim Centrum Sportu zorganizuje  Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie, Oprócz rywalizującej młodzieży 23 maja na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pelplinie w specjalnym meczu wystąpią Samorządowcy kontra uczestnicy Turnieju.

Organizację największego wydarzenia Ośrodek z Pelplina zostawił na koniec. 25 maja ulicami Pelplina przy dźwiękach przedstawicieli Pelplińskiej Orkiestry Dętej przejdzie Barwny Korowód.  Następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie uczniowie z SOSW w Pelplinie oraz zaproszeni Goście obejrzą ciekawy występ znanego iluzjonisty Macieja Pola. Odbędzie się także koncert zespołu muzycznego „Dwa + Dwa”. Działania odbędą się w ramach zadania pn. „Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą”. Zorganizuje je we współpracy z SOSW w Pelplinie Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga”. Organizacja, otrzymała na realizację dofinansowanie z Gminy Pelplin w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku. Swój udział w sfinansowaniu tego dnia obchodów ma również Powiat Tczewski, Bank Spółdzielczy w Skórczu oraz Firma Pelkom.

comments