24 czerwca 2018 r. od godz. 13.00 odbył się rodzinny piknik w ogrodzie przy kościele Bożego Ciała (już po raz drugi). W programie znalazły się atrakcje dla dzieci, występy artystyczne zespołów, gastronomia, loteria i licytacja, wspólne parafialne zdjęcie uczestników, możliwość przeglądu i naprawy roweru, bezpłatne porady medyczne i prawne oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Zdecydowanej poprawie uległ stan murawy na pelplińskim stadionie (boisko boczne). Susza, a także zdecydowanie bardziej wzmożona eksploatacja murawy (co miało bezpośredni związek z trwającą modernizacją stadionu i wyłączeniem głównego boiska), spowodowały że stan boiska bocznego był niezadowalający. Okres wakacyjny, przerwa w rozgrywkach i spadek temperatur pomógł przywrócić stan murawy do normalności.

19 czerwca 2018 r. na terenie hali sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie odbyła się Gala Sportu Szkolnego.

7 czerwca 2018 roku odbył się koncert kończący sezon 2017/2018 Koncertów Czwartkowych w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie. Wystąpił Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej "IKOS".

24 czerwca o godzinie 13.00 na boisku parafialnym usytuowanym za kościołem pw. Bożego Ciała w Pelplinie odbędzie się kolejny „Rodzinny Piknik Parafialny w ogrodzie u ks. Proboszcza”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu.

Podczas wydarzenia czekają na Państwa liczne atrakcje:
- zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci
- animatorzy i wodzireje
- wioska historyczna oraz pokaz ekwipunku żołnierskiego na przestrzeni wieków
- pokaz sprzętu strażackiego
- warsztaty piśmiennicze oraz mobilne skryptorium
- koncerty i występy artystyczne
- loterie oraz konkursy z nagrodami
- stoiska gastronomiczne
Dochód z wydarzenia (symboliczne złotówki) zostanie przekazany na działalność charytatywną Parafii Katedralnej w Pelplinie. Zapraszamy serdecznie!