Mirosław Chyła dziękując za udzielone mu poparcie, zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin do udziału w II turze wyborów samorządowych, która odbędzie się 4 listopada 2018 r.

28 października 2018 r. o godz. 17.00 w Bazylice katedralnej odbył się koncert Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego pt. „Dyptyk muzyczny śladami Andrzeja Hakenbergera”.

26 października 2018 r. przed meczem drugiej ligi koszykówki mężczyzn, pomiędzy drużynami Decka Pelplin oraz Biofarm Basket Suchy Las, odbędzie się uroczyste podpisanie umowy sponsoringowej pomiędzy pelplińskim klubem a Grupą Energa.

19 października 2018 r. o godz. 12.00 przy krzyżu w miejscowości Wola k. Pelplina miały miejsce uroczystości upamiętniające pomordowanych kapłanów na Woli. W tym miejscu 20 października 1939 r. Niemcy dokonali zbrodni na trzech kapłanach: ks. Tadeusz Borowski – proboszczu z Wielkiego Garca, ks. Alojzym Deji – proboszczu z Nowej Cerkwi i ks. Janie Bogdańskim – nauczycielu i wychowawcy z Collegium Marianum w Pelplinie.Ponadto jesienią 1939 r. hitlerowcy wymordowali niemal wszystkich członków kapituły Diecezji Chełmińskiej (jej siedziba mieściła się wówczas w Pelplinie) oraz profesorów Pelplińskiego Seminarium Duchownego i nauczycieli Collegium Marianum. Wydarzenie to nazwano „krwawą pelplińską jesienią”. Większość spośród 24 ofiar „krwawej jesieni” zamordowano 20 października 1939 r. na terenie koszar wojskowych w Tczewie.

16 października 2018 o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyła się Gala Edukacyjna, podczas której nastąpiło uroczyste wręczenie stypendiów za osiągnięcia w dziedzinie naukowej i artystycznej oraz nagród i awansów dla nauczycieli. Wydarzenie uświetnili swoimi występami laureatki stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin oraz Grzegorz Greg Piskorski.