W tegoroczny poniedziałek Wielkanocny na mieszkańców Pelplina czekało wiele atrakcji. O godzinie 15.00 spotkaliśmy się ze szkolnym zespołem kociewskim „Modraki”, a zajączek wielkanocny rozdawał słodycze.

     Piekarnia Meler dla mieszakańców przygotowała sękacze kociewskie, a podczas samego wielkanocnego spotkania nie mogło zabraknąć również strażackiego śmigusa-dyngusa.

Burmistrz Mista i Gminy Pelplin Mirosław Chyła składa Życzenia Wielkanocne 2019.

W czwartek rano w naszej Katedrze Pelplińskiej odbyła się Msza Krzyżma Świętego, którą odprawił Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna. Podczas nabożeństwa prezbiterzy diecezji odnowili przyrzeczenia kapłańskie. Konsekrowano też Krzyżmo. Zostały poświęcono oleje, które służą do udzielania sakramentów i błogosławieństw.

tekst parafia-pelplin.pl

Niedziela Palmowa to radosny dzień rozpoczynający tydzień zadumy. To także czas intensywnych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Wszyscy mieliśmy okazję do spotkania w pelplińskim klasztorze, gdzie 15 kwietnia 2019 r. odbyła się inscenizacja Niedzieli Palmowej oraz Kiermasz Wielkanocny.

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, odbyło się spotkanie dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na wszystkich, którzy przybyli tego dnia czekał ciepły posiłek, świąteczne życzenia, miła świąteczna atmosfera, ale także upominek.

     Przed spotkaniem w MOK-u odprawiona została Msza Św. Zarówno Burmistrz Mirosław Chyła, jak i Proboszcz ks. Taduesz Brzeziński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Jakub Zieliński, złożyli mieszkańcom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.