18 czerwca 2019 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie odbył się XIV Przegląd Twórczości Artystycznej "Razem Weselej", w którym udział wzięło około 400 uczestników. Oprawę muzyczną przedsięwzięcia zagwarantował zespół Drossel.

16 czerwca 2019 r. od godz. 13.00 odbył się 3. Rodzinny Piknik w ogrodzie przy kościele Bożego Ciała. W programie znalazły się atrakcje dla dzieci, występy artystyczne zespołów - w tym orkiestry Dętej z niemieckiego Weyer, gastronomia, loteria, możliwość przeglądu i naprawy roweru, bezpłatne porady medyczne i prawne oraz inne ciekawe atrakcje.

13 czerwca 2019 roku w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie odbył się ostatni w sezonie 2018/2019 Koncert Czwartkowy - Koncert Muzyki Klezmerskiej. Wykonawy: Darek Wójcik vel Davidek - śpiew, Szaweł Lipski - fortepian, Wojtek Czapliński - klarnet

13 czerwca odbyły się w Pelplinie na Stadionie Lekkoatletycznym, XII Kociewskie Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych - KISON 2019. Igrzyska zakończyły się meczem piłki nożnej Gwiazd sportu i telewizji przeciwko lokalnym samorządowcom.

W niedzielę, o godz. 15:00 na Górze św. Jana Pawła II odprawione zostało Nabożeństwo Czerwcowe oraz program „Pięć minut dla św. Papieża Jana Pawła II” w wykonaniu dzieci przedszkolnych oraz koncert zespołu Nieboskłonni z gościnnym udziałem Natalii Niemen.