Rzecznik prasowy Media Expert potwierdził, że na terenie Pelplina powstanie sklep stacjonarny tej sieci. Jeśli nie dojdzie do opóźnień w pracach budowlano-wykończeniowych, to uruchomienie nowego sklepu jest planowane na koniec marca. Ma on sąsiadować z obiektami sieci Lidl i Sinsay.

Mając na względzie pojawiające się informacje o tym, że na terenie Pelplina powstać ma nowy sklep Media Expert, postanowiłem zweryfikować je "u źródła". Wczoraj wysłałem do rzecznika prasowego wspomnianej sieci e-maila z zapytaniem o tę kwestię.

Między Lidlem a Sinsay'em
W odpowiedzi, która nadeszła dziś rano, otrzymałem potwierdzenie, że sieć Media Expert jest jednym z najemców powierzchni w nowobudowanym pawilonie handlowym między ulicą Starogardzką a Limanowskiego. Otwarcie sklepu planowane jest na koniec marca (zakładając, że nie dojdzie do opóźnień w zakresie prac wykończeniowych wspomnianego pawilonu).

- "Media Expert obejmie najmem powierzchnię ok. 350 m.kw. Nasz sklep będzie sąsiadował z obiektami sieci Lidl i Sinsay" - czytam w e-mailu otrzymanym od rzecznika prasowego.

Na pytanie o godziny funkcjonowania pelplińskiego sklepu uzyskałem następującą odpowiedź:

- "Jest oczywiście zbyt wcześnie na deklaracje, ale godziny otwarcia powinny być spójne z czasem pracy większości naszych pozostałych elektromarketów w całej Polsce. Można zatem założyć, że mieszkańcy Pelplina i okolic będą mogli korzystać z naszego obiektu w godzinach od 9 do 18 lub 19".

Jest oferta pracy. Spytałem również o liczbę osób, jaka będzie pracowała w sklepie Media Expert w Pelplinie. Rzecznik sieci odpowiedział: - "W naszym elektromarkecie będzie pracowało około 6 osób. W razie konieczności zwiększenia zatrudnienia, będziemy elastycznie reagować". W kontekście powyższego warto zauważyć, że na stronie mediaexpert.pl obecnie (stan na 18.01.2021) znajduje się oferta dotycząca pracy na stanowisku "doradcy klienta" w sklepie w Pelplinie. Bezpośredni link do oferty znajduje się tutaj

Pół tysiąca sklepów w Polsce
Media Expert to największa sieć elektro-marketów w Polsce. Jej właścicielem jest polska spółka Terg, która w roku finansowym liczonym od 1.04.2019 do 31.03.2020 odnotowała 7,8 mld zł wpływów i 298 mln zł zysku. W ubiegłym roku spółka informowała, iż sieć Media Expert miała 489 sklepów stacjonarnych, a łączna liczba pracowników wynosiła ponad 9,5 tys. (stan na 31.03.2020).

materiał dzięki uprzejmości: pelpliner.blogspot.com

 

comments