ADAM LEMKA dla TV-PELPLIN

     W dniu 21.04.2013 w hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie odbył się  „finał B” (o miejsca 5-8) rozgrywek ligi „Żaków” Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki.

    Gospodarzami byli chłopcy rocznika 2001 Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka-Decka” Pelplin. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny „Sharks” Gdynia z UKS „Jedynka-Decka” Pelplin. Gospodarze mieli „rachunki do wyrównania”, gdyż z tym przeciwnikiem już dwa razy przegrali. Początek meczu również nie zapowiadał się dobrze i pierwszą kwartę miejscowi przegrali 6:12. W drugiej kwarcie zagrała inna „piątka” i wygrała ją 22:10. Bardzo dobrze zagrali gospodarze również w czwartej kwarcie i w sumie wygrali cały mecz 54:41.

    I tak sprawdziło się przysłowie, że „do trzech razy sztuka”. Wszyscy się bardzo cieszyli, gdyż to zwycięstwo pozwoliło walczyć o 5 lokatę w całych rozgrywkach. W drugim meczu UKS Kielno wysoko pokonało GTK Gdynia i zawodnikom UKS „Jedynka-Decka” Pelplin przyszło zmierzyć się z ubiegłorocznym mistrzem. Początek był bardzo obiecujący, gdyż pierwszą kwartę wygraliśmy 20:12. Niestety w drugiej kwarcie nastąpił krach. Zdobyliśmy tylko 2 pkt. I przegrywaliśmy do przerwy 22:27. Jeszcze chłopcy walczyli w III i IV kwarcie, ale niestety nie udało się jeszcze tym razem pokonać „mistrza” i przegraliśmy 49:54.

    W stosunku do ubiegłego roku drużyna zanotowała duży awans, gdyż w roku 2012 zajęła 10 miejsce na 20 drużyn, a w b.r. już 6.

    Wszyscy zawodnicy zrobili duże postępy w wyszkoleniu indywidualnym i w grze zespołowej, a wzmocnieniem dla drużyny jest dołączenie 2 wysokich chłopców: Kacpra Tyrtani z ZS Nr 2 w Pelplinie i Piotra Kaniewskiego z Rudna. Szczególnie ten drugi przy wzroście 170 cm. będzie mógł powalczyć z powodzeniem pod tablicami.

    Trener Adam Lemka jest również zadowolony ze swoich podopiecznych i obiecuje, że przy dalszej dobrej pracy całej drużyny, w przyszłym roku powalczą o „pudło”.

    Punkty dla drużyny zdobyli:

 1. Krajewski Szymon - 51
 2. Nowaczyński Kacper - 14
 3. Rąbała Aleksander - 13
 4. Stoba Klaudiusz - 8
 5. Tyrtania Kacper - 5
 6. Mazur Jakub - 4
 7. Dobrzyński Daniel - 4
 8. Kaniewski Piotr - 2
 9. Jędrzejewski Szymon - 2
 10. Gosz Kacper - 0
 11. Żuraw Kacper - 0
 12. Galenski Kacper - 0
 13. Klimczak Sebastian - 0
comments