18 listopada 2013 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch podpisał z wykonawcą firmą „Want” Sp. z o. o. z Tczewa umowę na realizację inwestycji pod nazwą „Przebudowa targowiska miejskiego w Pelplinie”. Z ramienia wykonawcy umowę podpisał Prezes Zarządu Karol Narloch. W spotkaniu, podczas którego podpisano umowę, wzięli udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, Skarbnik Gminy Pelplin Maria Sławińska, Inspektor ds. inwestycji Mirosława Sielska oraz Specjalista ds. rozwoju gminy i pozyskiwania środków pozabudżetowych Krzysztof Adamczyk.

     Przebudowa targowiska miejskiego jest na tyle dużą i drogą inwestycją, że jej realizacja została rozłożona w czasie na 2 lata. Już teraz trwają prace nad ostateczną koncepcją zadaszenia targowiska, którego budowa jest nie lada przedsięwzięciem. W przyszłym roku, zaraz po okresie zimowym, rozpoczną się prace ziemne, przede wszystkim związane z budową sieci kanalizacyjnej, deszczowej, itp. Kolejne elementy to m. in. budowa dróg dojazdowych czy parkingu. Jednak handlowcy i ich klienci nie mają się czego obawiać. Jak zapewnił wykonawca, prace będą prowadzone sposób nieutrudniający bieżącej działalności targowiska. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na maj 2015 r.

     Koszt budowy targowiska wyniesie 3,2 mln zł, do tego dojdą jeszcze koszty nadzoru inwestorskiego. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie ok. 1 mln zł.


źródło: Referat Techniczno-Inwestycyjny UMiG Pelplin

 

 

comments