Są eleganckie jak włoska moda, wykwintne jak włoska kuchnia i legendarne jak włoska piłka nożna. Motocykle MOTO GUZZI przyjeżdżają na Pomorze. Miłośnicy tej rzadkiej marki z całej Europy spotykają się w Borach Tucholskich.

     W 18-tym Międzynarodowym Zlocie Moto Guzzi Club Poland uczestniczyć będzie ponad 100 motocykli i 150 pasjonatów z Polski, Włoch, Austrii, Niemiec i Białorusi. Jak co roku spotykają się w wybranym miejscu kraju, by wspólnie zwiedzać region, bawić się, wymieniać  doświadczenia i nawiązywać nowe kontakty.

     W tym roku motocykle MOTO GUZZI będzie można zobaczyć 16 czerwca 2017 r. w godzinach od 11:00 do 15:00 w Pelplinie pod Bazyliką Katedralną oraz w Grodzisku Owidz k/Starogardu Gdańskiego w godzinach 15:30-17:00.

     Zaczynaliśmy prawie 20 lat temu od spotkań  garstki miłośników wszystkiego co jest włoskie oraz ma oryginalny silnik z dwoma wystającymi cylindrami. Dziś na nasze spotkania przyjeżdżają niemal wszyscy, którzy w Polsce mają maszynę z charakterystycznym znakiem orła. Z roku na rok jest ich coraz więcej, bo Moto Guzzi przyciąga swoim oryginalnym wyglądem, pięknym stylem i historią, którą opowiada każdy egzemplarz. A motocykliści szukają teraz  „maszyny z duszą”, szczególnie, gdy wraz z nią dostajesz w pakiecie wielu przyjaciół i pasję do wszystkiego co pochodzi z Italii – opowiada Andrzej , Prezes Stowarzyszenia  Moto Guzzi Klub Polska - posiadacz turystycznego Moto Guzzi Norge i kilku innych włoskich cacek w garażu.

     W Pelplinie i Owidzu będzie można zobaczyć zarówno maszyny z lat 60-tych, kiedy Moto Guzzi wyposażało w motocykle amerykańską policję, jak i słynną Latającą Fortecę, czyli MGX-21 Flying Fortress – najnowszy model do dalekich podróży po autostradach. Będą też motocykliści z Włoch, którzy przemierzyli prawie 2000km, by spotkać się ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami.

     Moto Guzzi to jedna z najstarszych marek motocyklowych na świecie. Od 1921 w Mandello del Lario nad Jeziorem Como, niedaleko Mediolanu nieprzerwanie produkuje się maszyny, które „zmotoryzowały” Włochy i Włochów. Jednym z założycieli fabryki był lotnik z I wojny światowej i na jego cześć w logo firmy znajduje się orzeł - lotniczy emblemat. W latach 40-tych i 50-tych Moto Guzzi były najszybszymi motocyklami świata i królowały na wyścigach Grand Prix.

     Do pop-kultury trafił model V7, którym na początku lat 70-tych jeździli policjanci w Los Angeles. Moto Guzzi zrobiło też karierę filmową. Moto Guzzi Griso zwany „Księciem Ciemności” zagrał w filmie „Surogaci” z Brucem Willisem. Ambasadorem i twarzą marki, posiadaczem kilku włoskich motocykli jest znany aktor – Ewan McGregor. W Polsce „Gutkiem” jeździ aktor i prezenter TV Paweł Orleański.

djembed

djembed

djembed

comments