ADAM LEMKA dla TV-PELPLIN

     W dniu 2 maja 2013 r. w hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie odbył się Turniej Koszykówki „Żaków” (chłopcy rocznika 2001), o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha, który kończył sezon 2012/13 dla tej kategorii wiekowej.

     Oprócz gospodarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka-Decka” Pelplin udział wzięły drużyny: SKS Starogard Gdański, UKS „Ósemka-Basket” Wejherowo i UKS „Bryza” Pruszcz Gdański. Kolejność końcowa

  fot. Organizator turnieju  fot. Organizator turnieju  fot. Organizator turnieju

  1. UKS „Jedynka-Decka” Pelplin - 6 pkt.
  2. UKS „Ósemka-Basket” Wejherowo - 5 pkt.
  3. UKS „Bryza” Pruszcz Gdański - 4 pkt.
  4. SKS Starogard - 3 pkt.

     Turniej stał na niezłym poziomie sportowym, pomimo tego, że nie wszystkie zespoły mogły przyjechać w pełnym składzie (wyjazdy zawodników na „majówkę”). Drużyna z Wejherowa przyjechała tylko w szóstkę, a SKS Starogard „wzmocniony” 4 dziewczynkami, które spisywały się na boisku bardzo dobrze.

     Zdecydowanie najlepszą drużyną byli gospodarze, którzy wygrali wszystkie mecze, a zawodnicy zademonstrowali na boisku kilka świetnych taktycznych zagrywek, czym zaskakiwali przeciwników.

     „Królem strzelców” całego turnieju został Szymon Krajewski z UKS „Jedynka-Decka” Pelplin zdobywając 55 pkt., a w plebiscycie trenerów wyłoniono najlepszych zawodników poszczególnych drużyn:
     SKS Starogard Gdański - Igor Bunikowski
     UKS „Bryza” Pruszcz Gdański - Jakub Siebierski
     UKS „Ósemka-Basket” Wejherowo - Piotr Spigalski
     UKS „Jedynka-Decka” Pelplin - Piotr Kaniewski

     Szczególnie ten ostatni zrobił bardzo duże postępy, bo trenuje dopiero 2 miesiące, a już świetnie spisywał się pod koszami przeciwników, zdobywając w turnieju 20 pkt.

     Wszystkie drużyny otrzymały w nagrodę puchary i dyplomy, a najlepsi zawodnicy dyplomy i upominki, które w imieniu Burmistrza wręczał Tomasz Czerwiński. Zawodnicy gospodarzy nie tylko wygrali turniej, ale po zakończeniu zmagań właściciel najlepszej pizzerii w Pelplinie Pan Marek Worzała zaprosił ich na degustację swoich wyrobów. Organizatorzy dziękują również Panu Leszkowi Mellerowi, który dostarczał na wszystkie turnieje smaczne ciasto.

comments