30 września 2015 r. rozpoczął się kolejny cykl koncertów poetycko-muzycznych w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie. W 2013 r. spotykaliśmy się z poezją ks. Janusza St. Pasierba, w 2014 r. z twórczością Karola Wojtyły. W tym zaś z poezją twórców z Kociewia.

Sieć Komórkowa Play zorganizowała konkurs „Bitwa Miast”, w którym Pelplin wziął udział w finałowej rozgrywce. W ostatecznym starciu mieszkańcy naszego miasta pokonali Drawsko Pomorskie. Dzięki zwycięstwu już wkrótce trafią do nas tablety multimedialne (60 sztuk) i 100 piłek do koszykówki (100 sztuk). Sprzęt zostanie przekazany do gminnych szkół.

Podczas obrad XII Sesji Rady Miejskiej w Pelplinie z dnia 21 września 2015 r., radni przegłosowali wniosek o odwołanie Skarbnika Miasta i Gminy Pelplin Marii Sławińskiej. Nowym Skarbnikiem została Justyna Lewandowska (dotychczasowy kierownik Referatu Finansowego pelplińskiego Urzędu).

W dniu 19 września w okolicach Bazyliki Katedralnej w Pelplinie odbył się XXI Bieg Cysterski.

Kolejna, XV odsłona Jarmarku Cysterskiego w ramach 23 Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem: Utracone Dziedzictwo, miała miejsce w dniach 18-20 września 2015 roku w Pelplinie. Wydarzeniu, które od lat doskonale wpisuje się w aurę malowniczej przestrzeni Pelplina towarzyszyły liczne atrakcje. Zapraszamy do oglądania relacji filmowej!