12 października 2016 r. w całej Polsce podpisano 17 listów intencyjnych między spółką realizującą pilotaż programu Mieszkanie Plus (BGK Nieruchomości) a jednostkami samorządu terytorialnego. W gronie pionierów programu znalazł się Pelplin. To właśnie w naszym mieście istnieje realna szansa na to, aby w niedalekiej przyszłości powstały pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu.

     List intencyjny podpisano w Refektarzu Dawnego Opactwa Cysterskiego w Pelplinie. Z ramienia miasta dokument podpisał Burmistrz Patryk Demski, natomiast ze spółki realizującej pilotaż programu obecny był Doradca Zarządu BGK Nieruchomości Jacek Bielecki. W uroczystości udział wziął ponadto wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. 

     Stosowne dokumenty podpisano się także w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni.

djembed


     Mieszkania, które powstaną na zadeklarowanych przez naszą Gminę terenach, będą charakteryzować się relatywnie niskimi czynszami, a także dostępnością dla rodzin, które nie są w stanie otrzymać kredytu bankowego na zakup własnego "m". W perspektywie wieloletniej za opłacanie czynszu rodziny będą mogły starać się o wykup mieszkania otrzymanego w ramach programu Mieszkanie+.

comments