15 października 2016 r. w Katedrze Pelplińskiej, o godz. 10:00 Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, rozpoczął się Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Po mszy na uczestników kongresu czekało wiele misyjnych atrakcji i wrażeń.

djembed


     W Aula Magna odbyło się spotkanie z gościem specjalnym o. Kazimierzem Szymczychą SVD – sekretarzem Komisji Episkopatu Polski ds. misji. Następnie w scence misyjnej pt.: „Ochrzczony znaczy posłany” zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu śmierci Kl Stutthof w Garczegorzu, a całość uświetniał Klerycki Zespół Muzyczny „CIS”, działający przy Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

     Po obiedzie w sali gimnastycznej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie przy ul. Sambora 5a w Pelplinie rozpoczął się Festyn Misyjny. Na uczestników festynu czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stanowiska misyjne, gdzie zakupić będzie można było misyjne pamiątki, świeżo wypiekane babeczki z misyjnym cytatem, misyjne rękodzieła wykonane przez małych misjonarzy naszej diecezji oraz gry i puzzle religijne. 

tekst: www.pelplin.pl

comments