23 lipca 2016 r. odbyła się w Pelplinie "Przystań" w ramach Światowych Dni Młodzieży. Przystań to wydarzenie w którym młodzież z zagranicy i z diecezji pelplińskiej rozśpiewuje się i modli, wielbiąc Boga. Zapraszamy do oglądania relacji filmowej.

djembed

Od 15 lipca 2016 r. dzięki Poczcie Polskiej mieszkańcy Pelplina na terenie placówki pocztowej, a także w obrębie budynku mogą korzystać z darmowego internetu WiFi.

djembed


     Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierzem Smolińskim oraz Panem Pawłem Skoworotko z Poczty Polskiej S.A. dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, tym samym oficjalnie oddano do dyspozycji mieszkańców zmodernizowany skwer, w rejonie którego można korzystać z darmowego internetu WiFi.

19 lat temu, trzem państwom należącym niegdyś do Układu Warszawskiego, a więc także Polsce, zaproponowano przystąpienie do NATO. Dlatego też chcąc upamiętnić wydarzenia z 8 lipca 1997 r. na Pomorzu odbyły się Dni NATO.

djembed


   Wydarzenia związane z ww. obchodami odbyły się 8 i 9 lipca 2016 r. w Gdyni, a zwieńczeniem tych obchodów była uroczysta Msza św. w Pelplinie 10 lipca 2016 r. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla.

   Po zakończonej Mszy Św. przemaszerowano wraz z orkiestrą wojskową z placu przed Bazyliką Katedralną na plac przy Collegium Marianum, gdzie miał miejsce Piknik Wojskowy.

19 lat temu, trzem państwom należącym niegdyś do Układu Warszawskiego, a więc także Polsce, zaproponowano przystąpienie do NATO. Dlatego też chcąc upamiętnić wydarzenia z 8 lipca 1997 r. na Pomorzu będą się odbywać Dni NATO.

   Wydarzenia związane z ww. obchodami będą miały miejsce 8 i 9 lipca 2016 r. w Gdyni, a zwieńczeniem tych obchodów będzie uroczysta Msza św. w Pelplinie 10 lipca 2016 r. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla w stolicy Diecezji Pelplińskiej w Bazylice Katedralnej o godzinie 10.00.

   Po nabożeństwie wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Pikniku Wojskowym, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie.

   O 11.15 zapraszamy na uroczysty przemarsz wraz z orkiestrą wojskową z placu przed Bazyliką Katedralną na plac przy Collegium Marianum. Zaś o godzinie 11.45 na terenie Collegium Marianum rozpocznie się pelpliński Piknik Wojskowy.

   Czeka na nas spora atrakcji, tak więc do zobaczenia 10 lipca 2016 r. w Pelplinie! Honorowy Patronat nad obchodami Dni NATO w Pelplinie objął Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich.


Informacja nadesłana przez UMiG w Pelplinie.

29 czerwca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyły się obrady XXIV sesji Rady Miejskiej.

     Radni jednogłośnie udzielili absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin Patrykowi Demskiemu za wykonanie budżetu w 2015 roku.

djembed


    Podczas XXIV sesji Rady Miejskiej w Pelplinie radni przyjęli uchwałę w sprawie skargi na działania Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Ostatnim punktem sesji były interpelacje, podczas których były prezes Pelkomu Wojciech Szambowski, podziękował radnym za wieloletnią współpracę w samorządzie pelplińskim.

djembed